Aktuální zpráva 10. 3. 2018

Jihostroj ukončil základní část vítězstvím 3:2 nad Karlovarskem

V sobotu 10. března měla volejbalová extraliga na programu poslední dvaadvacáté kolo základní části, které se rozběhlo od 18 hodin.

V sobotu 10. března měla volejbalová extraliga na programu poslední 22. kolo základní části, které se rozběhlo od 18 hodin.

Trenér René Dvořák vložil v Karlových Varech důvěru do rukou základní sestavě: Marek Šotola, Josef Polák, Filip Palgut, Petr Michálek, Tomáš Fila, Radek Mach, na liberu nastoupil Martin Kryštof. Karlovarsko hned využilo domácího prostředí a v prvním setu lépe servírovalo i útočilo. V koncovce první sady se blýskl esem zkušený Filip Rejlek a stav 24:18 už nedával Jihočechům moc velkou naději. První set zakončil nepovedeným podáním Marek Šotola (25:18).

Začátek druhého setu byl vyrovnaný 7:7, po chvíli 8:8. Domácí tým Karlovarska drželi úspěšně v útoku univerzál Filiip Rejlek a smečař Marek Zmrhal. Hrál se vyrovnaný volejbal, kde se týmy tahaly bod po bodu. Za stavu 17:17 přišel na stranu Karlovarska pomoci blokař Tomáš Široký. Před vstupem do koncovky skvěle uhrál míč středem sítě Josef Polák a poslal své Budějovice do jednobodového vedení. Dvaadvacátý bod proměnil Tomáš Fila. Třiadvacátý bod připsal Marek Šotola a na servis přišel Jirka Kraffer. Ve druhém setu se Jihostroj zlepšil na příjmu i v útoku. Vyrovnaný závěr 26:26 sliboval dramatickou koncovku, která se však protáhla až do stavu 31:33. Celý druhý set odehrál výborně Marek Šotola,Radek Mach a Tomáš Fila.

Vstup do třetího setu se Jihočechům povedl nejlépe. Povzbuzeni skvěle zvládnutou koncovkou druhé sady vstupovali do prvního oddechového času za vedení 8:4.  Celý třetí set Jihočechům vycházel na jedničku a stále si udržovali vedení. Závěr sady hosté zvládli bez toho, aby došlo k dramatické koncovce vítězstvím 25:18.

Čtvrtý set byl opět vyrovnanou partií, kde byl hodně vidět Michal Kriško, jenž převzal otěže Karlovarského útoku. Rozhodovala tedy až pátá sada, kterou vyhrál poměrem míčů 15:11 Jihostroj.

VK Jihostroj České Budějovice - VK ČEZ Karlovarsko 3:2  (25:18, 31:33, 18:25, 29:27, 15:11)