Jihostroj ukončil základní část vítězstvím 3:2 nad Karlovarskem

10.03.2018Blanka Popelková

V sobotu 10. března měla volejbalová extraliga na programu poslední dvaadvacáté kolo základní části, které se rozběhlo od 18 hodin.

Jihostroj ukončil základní část vítězstvím 3:2 nad Karlovarskem

V sobotu 10. března měla volejbalová extraliga na programu poslední 22. kolo základní části, které se rozběhlo od 18 hodin.

Trenér René Dvořák vložil v Karlových Varech důvěru do rukou základní sestavě: Marek Šotola, Josef Polák, Filip Palgut, Petr Michálek, Tomáš Fila, Radek Mach, na liberu nastoupil Martin Kryštof. Karlovarsko hned využilo domácího prostředí a v prvním setu lépe servírovalo i útočilo. V koncovce první sady se blýskl esem zkušený Filip Rejlek a stav 24:18 už nedával Jihočechům moc velkou naději. První set zakončil nepovedeným podáním Marek Šotola (25:18). 

Začátek druhého setu byl vyrovnaný 7:7, po chvíli 8:8. Domácí tým Karlovarska drželi úspěšně v útoku univerzál Filiip Rejlek a smečař Marek Zmrhal. Hrál se vyrovnaný volejbal, kde se týmy tahaly bod po bodu. Za stavu 17:17 přišel na stranu Karlovarska pomoci blokař Tomáš Široký. Před vstupem do koncovky skvěle uhrál míč středem sítě Josef Polák a poslal své Budějovice do jednobodového vedení. Dvaadvacátý bod proměnil Tomáš Fila. Třiadvacátý bod připsal Marek Šotola a na servis přišel Jirka Kraffer. Ve druhém setu se Jihostroj zlepšil na příjmu i v útoku. Vyrovnaný závěr 26:26 sliboval dramatickou koncovku, která se však protáhla až do stavu 31:33. Celý druhý set odehrál výborně Marek Šotola,Radek Mach a Tomáš Fila.

Vstup do třetího setu se Jihočechům povedl nejlépe. Povzbuzeni skvěle zvládnutou koncovkou druhé sady vstupovali do prvního oddechového času za vedení 8:4.  Celý třetí set Jihočechům vycházel na jedničku a stále si udržovali vedení. Závěr sady hosté zvládli bez toho, aby došlo k dramatické koncovce vítězstvím 25:18. 

Čtvrtý set byl opět vyrovnanou partií, kde byl hodně vidět Michal Kriško, jenž převzal otěže Karlovarského útoku. Rozhodovala tedy až pátá sada, kterou vyhrál poměrem míčů 15:11 Jihostroj. 


VK Jihostroj České Budějovice - VK ČEZ Karlovarsko 3:2  (25:18, 31:33, 18:25, 29:27, 15:11)


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.