Tisková zpráva 21. 3. 2018

Kapitán Radek Mach: Ústí bude doma nevyzpytatelný soupeř

ROZHOVOR - Volejbalisté českobudějovického Jihostroje v pondělí zahájili play-off na výbornou, když před domácím publikem smetli soupeře z Ústí nad Labem hladce 3:0.

Nyní se čtvrtfinálová série přesouvá a druhý zápas je na programu již zítra (čtvrtek 22. 3.) už od 17:30 hodin v hale Sluneta v Ústí nad Labem.

S vynikajícím výkonem svého týmu byl spokojen nejen hlavní trenér René Dvořák, ale také 206 cm vysoký kapitán Radek Mach. V pozápasovém rozhovoru zhodnotil vstup do čtvrtfinále, kde zároveň upozornil na nevyzpytatelnost soupeře v domácím prostředí, kde zmínil fakt, že právě v Ústí nad Labem ztratil Jihostroj první set letošní sezony.

Radku, jak hodnotíte z pozice kapitána vstup do extraligového play-off?
Myslím si, že začátek jsme zvládali výborně. Hodně jsem se před utkáním obával toho, abychom nebyli zbytečně nervózní. Doma se nám dařilo hlavně na servisu, a to v prvním a druhém setu. Ve třetím setu jsme to sice moc nepotvrdili, ale koncovku jsme zvládli. A tak pevně doufám, že si pondělní výkon přeneseme i do čtvrtečního zápasu v Ústí.

Do prvního setu jste nastoupili koncentrovaně a výsledek 25:9 mluví za vše, ale třetí set už byl vyrovnaný. Neobávali jste se, že by se soupeř z Ústí mohl zvednout?
Nechci říct, že jsme se přizpůsobili soupeři a možná ve třetím setu malé povolení v koncentraci přišlo, ale obavy jsme neměli. Jsem moc rád, že jsme zvládli tu třetí koncovku a nemuseli hrát už další set.

Trenér René Dvořák možná zaskočil soupeře, když v základní sestavě nastoupil Marek Šotola, který hrál výborně. Máte v plánu základní sestavu obměňovat?
My jsme si jasně řekli, že bude úplně jedno, kdo bude na hřišti. Nejdůležitější je, aby se týmu dařilo. Nikdo nemá místo v základní sestavě jisté. Ať už bude hrát kdokoliv, měl by to být ten, kdo má aktuálně nejlepší formu.

S čím ve čtvrtek do Ústí nad Labem vyrazíte?
Doufám, že předvedeme stejný výkon jako se nám povedl doma v prvním čtvrtfinále. A s tím tam také pojedeme. Chceme navázat na stejně dobrou hru, jako jsme divákům ukázali doma v prvním a druhém setu.

Po čtvrtečním utkání v Ústí se série přesouvá zpět do Českých Budějovic. Třetí zápas, který možná čtvrtfinálovou sérii ukončí, je na programu v neděli od 18 hodin. Na co se fanoušci mohou těšit?
Nechci nic předesílat. My jsme v Ústí odehráli těžký zápas a připomenu, že právě Ústí bylo prvním týmem, který nám v extralize sebral úplně první set. Soupeř je doma hodně nevyzpytatelný. Ústí se v domácím prostředí daří hlavně v poli. Nebylo jednoduché tam vyhrát. Musíme na jejich palubovce hrát se stejným odhodláním, jako doma v prvních dvou setech.

ROZPIS zápasů Jihostroje ve ČTVRTFINÁLE volejbalové UNIQA extraligy 2017/18:

Pondělí 19. 3. Jihostroj České Budějovice - Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (9,17,19)