Kapitán Radek Mach: Ústí bude doma nevyzpytatelný soupeř

21.03.2018Blanka Popelková

ROZHOVOR - Volejbalisté českobudějovického Jihostroje v pondělí zahájili play-off na výbornou, když před domácím publikem smetli soupeře z Ústí nad Labem hladce 3:0.

Kapitán Radek Mach: Ústí bude doma nevyzpytatelný soupeř

Nyní se čtvrtfinálová série přesouvá a druhý zápas je na programu již zítra (čtvrtek 22. 3.) už od 17:30 hodin v hale Sluneta v Ústí nad Labem.

S vynikajícím výkonem svého týmu byl spokojen nejen hlavní trenér René Dvořák, ale také 206 cm vysoký kapitán Radek Mach. V pozápasovém rozhovoru zhodnotil vstup do čtvrtfinále, kde zároveň upozornil na nevyzpytatelnost soupeře v domácím prostředí, kde zmínil fakt, že právě v Ústí nad Labem ztratil Jihostroj první set letošní sezony. 

Radku, jak hodnotíte z pozice kapitána vstup do extraligového play-off?
Myslím si, že začátek jsme zvládali výborně. Hodně jsem se před utkáním obával toho, abychom nebyli zbytečně nervózní. Doma se nám dařilo hlavně na servisu, a to v prvním a druhém setu. Ve třetím setu jsme to sice moc nepotvrdili, ale koncovku jsme zvládli. A tak pevně doufám, že si pondělní výkon přeneseme i do čtvrtečního zápasu v Ústí. 

Do prvního setu jste nastoupili koncentrovaně a výsledek 25:9 mluví za vše, ale třetí set už byl vyrovnaný. Neobávali jste se, že by se soupeř z Ústí mohl zvednout?
Nechci říct, že jsme se přizpůsobili soupeři a možná ve třetím setu malé povolení v koncentraci přišlo, ale obavy jsme neměli. Jsem moc rád, že jsme zvládli tu třetí koncovku a nemuseli hrát už další set. 

Trenér René Dvořák možná zaskočil soupeře, když v základní sestavě nastoupil Marek Šotola, který hrál výborně. Máte v plánu základní sestavu obměňovat?
My jsme si jasně řekli, že bude úplně jedno, kdo bude na hřišti. Nejdůležitější je, aby se týmu dařilo. Nikdo nemá místo v základní sestavě jisté. Ať už bude hrát kdokoliv, měl by to být ten, kdo má aktuálně nejlepší formu. 

S čím ve čtvrtek do Ústí nad Labem vyrazíte?
Doufám, že předvedeme stejný výkon jako se nám povedl doma v prvním čtvrtfinále. A s tím tam také pojedeme. Chceme navázat na stejně dobrou hru, jako jsme divákům ukázali doma v prvním a druhém setu.

Po čtvrtečním utkání v Ústí se série přesouvá zpět do Českých Budějovic. Třetí zápas, který možná čtvrtfinálovou sérii ukončí, je na programu v neděli od 18 hodin. Na co se fanoušci mohou těšit? 
Nechci nic předesílat. My jsme v Ústí odehráli těžký zápas a připomenu, že právě Ústí bylo prvním týmem, který nám v extralize sebral úplně první set. Soupeř je doma hodně nevyzpytatelný. Ústí se v domácím prostředí daří hlavně v poli. Nebylo jednoduché tam vyhrát. Musíme na jejich palubovce hrát se stejným odhodláním, jako doma v prvních dvou setech.


ROZPIS zápasů Jihostroje ve ČTVRTFINÁLE volejbalové UNIQA extraligy 2017/18: 

Pondělí 19. 3. Jihostroj České Budějovice - Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (9,17,19)

Čtvrtek 22. 3. Volejbal Ústí nad Labem - Jihostroj České Budějovice 

Neděle 25. 3. Jihostroj České Budějovice - Volejbal Ústí nad Labem 

Středa 28. 3. Volejbal Ústí nad Labem - Jihostroj České Budějovice 

Sobota 31. 3. Jihostroj České Budějovice - SK Volejbal Ústí nad Labem

(čtvrtfinále, semifinále i finále se hraje na tři vítězná utkání)


Termíny SEMIFINÁLE:

Úterý     3. 4. 2018
Pátek     6. 4. 2018
Pondělí  9. 4. 2018
Čtvrtek 12. 4. 2018
Neděle 15. 4. 2018 

Termíny FINÁLE: 

Středa   18. 4.
Neděle   22. 4.
Čtvrtek  26. 4.
Pondělí  30. 4
Čtvrtek   3. 5.


Autor: Blanka Popelková


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.