Volejbalistům Jihostroje schází poslední krok do semifinále

23.03.2018Blanka Popelková Foto: Dan Kubát

Extraliga volejbalistů měla včera na programu druhé čtvrtfinálové zápasy. Jihočeský tým vyrazil do Ústí nad Labem bez hlavního trenéra Dvořáka, který kvůli nemoci zůstal doma.

Volejbalistům Jihostroje schází poslední krok do semifinále

 Z lavičky tak mužstvo koučoval asistent Tomáš Skolka. Pod jeho vedením si Jihostroj odvezl ze severu Čech vítězství 3:1 a v sérii vede 2:0 na zápasy. První šance na ukončení čtvrtfinálové série s týmem Petra Broma bude v neděli večer od 18 hodin v českobudějovické Sportovní hale.

Novinkou letošní sezony je změna herního systému a čtvrtfinálové, semifinálové a finálové zápasy se hrají pouze na tři vítězná utkání, kde oproti loňskému ročníku odpadly dvojzápasy a hraje se systémem doma - venku. 

Ze čtvrtečního vítězství na ústecké palubovce měl radost zejména kapitán Radek Mach. „Povedlo se nám zvládnout nepříznivý stav ve čtvrtém setu a vyrovnat se se zlepšeným výkonem domácího Ústí, které hrálo oproti minulému zápasu v Českých Budějovicích daleko lépe. Soupeř předvedl v domácím prostředí bojovný výkon. Jsem moc rád za vítězství na opravdu horké palubovce domácích. Doufám, že se sem již letos nepodíváme,“ řekl po utkání v Ústí nad Labem kapitán Radek Mach.

Tým pochválil i asistent Tomáš Skolka, jenž vedl utkání z pozice hlavního trenéra. “V důležitých fázích jsme si pomohli blokem. Chválím tým za soustředěnost a přístup k utkání,“ uvedl po zápase.

Série se vrací do Českých Budějovic a pokračuje v neděli od 18 hodin. Kromě možného postupu do extraligového semifinále se fanoušci mohou těšit na soutěže s Dopravním podnikem města České Budějovice, jenž je partnerem utkání a věnoval ceny do soutěží. 


2. čtvrtfinálový zápas (22. 3. 2018):

Ústí nad Labem – Jihostroj Č. Budějovice 1:3 (20:25,25:20,9:25,20:25)

Série: 2:0 pro Jihostroj

Nejvíce bodujícím hráčem byl českobudějovický univerzál Marek Šotola.Autor: Blanka Popelková

 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.