Tisková zpráva 6. 4. 2018

V pondělí čeká Jihočechy důležitá bitva! Semifinálovou sérii vede Karlovarsko 2:0

Ani druhý semifinálový duel neměl šťastný konec. Po domácí prohře čekala na českobudějovické volejbalisty porážka i na hřišti soupeře v Karlových Varech. Západočeši tak vedou v semifinálové sérii 2:0 na zápasy a v pondělí, pokud Jihostroj nevyhraje, mohou třetím vítězstvím sérii o postup do finále ukončit.

Úvodní set vyhrálo domácí Karlovarsko 25:19. Jihočeši v něm prostřídali blokaře (za Radka Macha přišel Peter Ondrovič) a univerzály (za Marka Šotolu nastoupil Filip Křesťan).

Za stavu 9:7 ve druhém setu v jedné výměně dvakrát jihočeský blok zastavil výborně hrajícího univerzála Filipa Rejlka a to byl klíčový moment k vítězství ve druhém setu. Tým kolem Reného Dvořáka ožil a jihočeské sebevědomí se zvedlo. Polský smečař v dresu Jihostroje Pawel Halaba přidal razanci na servisu a najednou byly ve vedení České Budějovice. Ve druhém dějství jsme zvítězili 25:20.

Koncovku třetího setu nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Nevyužili jsme setbol a závěrečné drama zvládlo lépe domácí Karlovarsko. Nejtěsnější možná (dvoubodová) prohra v závěru byla hodně krutá - jeden bod dostalo Karlovarsko zadarmo za špatné postavení soupeře, druhý za červenou kartu.

Ve čtvrtém setu byli domácí neustále ve vedení a vybojovali výhru 3:1.

6. 4. 2018       VK Karlovarsko – Jihostroj České Budějovice  3:1 (19, -20, 25, 20)

Stav série: 2:0
Diváků 1 300

Jihostroj ČB: Palgut, Šotola, Mach, Todua, Halaba, Michálek – libero Kryštof. (Ondrovič, Křesťan, Kupilík, Kraffer, Fila).

Pokračování semifinálové série: Jihostroj Č. Budějovice – Karlovarsko

9. 4. 2018 Jihostroj České Budějovice - VK Karlovarsko (od 18 hodin)