Aktuální zpráva 26. 2. 2013

Smekám klobouk před výkonem kadetů ve druhém finálovém turnaji, konaném v Brně

O víkendu se uskutečnil druhý turnaj extraligy kadetů. Tento druhý finálový turnaj (celkem jsou tři) mohl již mnohé napovědět o budoucím vítězi kadetské nejvyšší soutěže, ale nestalo se tak a do posledního turnaje, konaného v Praze 8 až 10. 3. 2013 je vše otevřené a to i pro mladíky z Jihostroje.

Jihostroj Hammers, jak si přezdívají jihočeští kadeti vstoupili do turnaje velmi špatně a prohráli 3:0 s ČZU Praha. Hlavním problémem se ukázala naše přihrávka, která více než pokulhávala.

Druhé utkání s pražským Prosekem bylo lehčí záležitostí než ČZU a podle toho vypadal i výsledek 3:0 ve prospěch Hamers.

Třetí utkání bylo na tomto turnaji naprosto klíčové. Byl to souboj s jedním s favoritů, s Brnem. První set připomínal anabázi z předchozího dne s Prahou, kde nás opět zrazovala hlavně přihrávka. Konečný stav 25:11 mluví za vše. Kluci si ovšem dali říct, vzali si k srdci rady trenérů a vše se začalo otáčet. Dokonce se mladíci dostali k setbolu, ale bohužel ho nedokázali proměnit a tak se šlo do třetího setu za stavu 2:0 pro Brno. Třetí set byl absolutně vyrovnaný a hra našeho týmu byla chvílemi reklamou na moderní volejbal. Vše dospělo do koncovky, která se vyvíjela v náš prospěch, ale rozhodčí byli, jak jinak, proti. Jedno neuvěřitelně trapné rozhodnutí znamenalo stav 24:24. Kluci po té ukázali jací jsou frajeři a nakonec zvítězili 28:26. Další sada byla koncertem jihočechů, kteří nedali zaskočenému Brnu šanci. Tiebreak se byl vyrovnaný do stavu 6, který znamenal konec nadějím Brna. Hammers zvítězili nad Brnem 3:2.

Další utkání s Ostravou bylo opět velkou výzvou. Ovšem výsledek byl až nečekaně přízniví pro Jihostroj. V každém setu jsme prohrávali od 6 a více bodů, ale výbornou obranou na síti jsme vždy ztrátu smazali a nakonec slavili vítězství.

Souboj s Beskydy byl povinností, kterou jsme splnili. Ovšem soupeř se nedal lacino a patří mu za to uznání a respekt.

Musím kluky pochválit za tento těžký turnaj, kde někteří hráli navzdory zraněním. I takticky družstvo trošku dozrálo. Co se týče nahrávače, tam se udál asi posun největší. Jeho stabilita byla v tomto turnaji příkladná a doplněná kvalitními výkony všech ostatních hráčů. Pokud nám bude přát štěstíčko, tak věřím, že se můžeme poprat i o kov nejcennější, což by byl opravdu obrovský úspěch.