Tisková zpráva 27. 11. 2017

Fantastickou bitvu o čelo tabulky vyhrál Jihostroj! Liberec padl ve třech setech

Trenér René Dvořák vyslal na libereckou palubovku základní sestavu Jihostroje s nahrávačem Filipem Palgutem, univerzálem Filipem Křesťanem, smečaři Michálkem a Halabou, blokaři Ondrovičem a Toduou. Na liberu hrál Kryštof.

Oba týmy vstoupily do utkání nebojácně a hrál se pohledný a  rychlý volejbal na obou stranách. V koncovce přišel dramatický bodový stav 25:25, ale větší štěstí se přiklonilo na stanu českobudějovického Jihostroje, který se tahal o každý míč a zvítězil až 30:28! Nejvíce bodujícím hráčem prvního setu byl Filip Křesťan (10 bodů v prvním setu).

Ve druhém dějství začala liberecká Dukla lépe servírovat, vytvořila si mírný náskok, který držela  až do koncovky. Poté ale přišla skvělá série Jihostroje, kdy na podání znepříjemňoval hru českobudějovický Jirka Kraffer a fantastická obrana nad sítí, která nepustila liberecké hráče do skórování, byla jednoznačným strůjcem vítězství Jihostroje ve druhém setu.

Ve třetím setu se již nadobro usadil v základní sestavě Tomáš Fila (místo Pawla Halaby), který trápil Liberec svým servisem. Za vedení Jihočechů 9:8 byla vystřídána ikona českého volejbalu Štokr a na hřiště přišel dvacetiletý Indra. Skvěle servíroval Filip Křesťan a esem upravil skóre na 14:10.  Do závěru třetí sady vstupovali Jihočeši s vedením 23:20. Čtyřiadvacátý bod zaznamenal svým ukázkovým útokem po lajně Filip Křesťan a blok Petra Michálka ukončil třetí set i celý zápas.

Hvězdou televizního utkání byl vyhlášen Filip Křesťan, který svému týmu připsal 24 bodů, z toho 5 bloků a v útoku měl 62% úspěšnost.

“Filip hrál svůj nejlepší zápas v dresu Jihostroje a Tomáš Fila pomohl na příjmu,” chválil své hráče závěrem před televizní kamerou českobudějovický trenér René Dvořák

"Je to jen jeden zápas, před námi je ještě delší část sezony. Chtěl bych pochválit celý tým, protože jsme dřeli celý týden. A proto bych chtěl pochválit všechny. Na příští zápas do Kladna se těším, “ uvedl závěrem na kameru Filip Křesťan

Dukla Liberec - Jihostroj Č. Budějovice  0:3  (28:30, 25:27, 21:25)

Sestava Jihostroje: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Ondrovič, Todua. Libero - Kryštof. Střídali: Fila, Kupilík, Kraffer.

Sestava Dukly: Štokr, Janouch, Galabov, Kriško, Holubec, Leikep. Libero - Kopáček. Střídali: Správka, Staněk.