Tisková zpráva 25. 2. 2018

Jihostroj padl v semifinále! Závěrečné finále poháru patří Liberci a Karlovarsku

V prvním semifinálovém duelu Českého poháru zvítězila liberecká Dukla, která porazila ve Svitavách Kladno 3:1 na sety.

Jihostroj zahájil druhý semifinálový zápas v základní sestavě s nahrávačem Palgutem, univerzálem Křesťanem, smečaři Michálkem a Halabou, blokaři Machem a Toduou. Na liberu nastoupil Martin Kryštof.  Hru Karlovarska dirigoval Ropret, z pozice univerzála útočil Rejlek, na smeči nastoupili Zmrhal a Hudeček a na bloku Treial a Přešinský. Na liberu hrál Pfeffer.

Svěřenci českobudějovického kouče Reného Dvořáka dominovali v první sadě na útoku, kde předváděli pestřejší a efektivnější hru. Průběh setu byl vyrovnaný. Před koncovkou, za stavu 21:18, si karlovarský kouč Jiří Novák vzal oddechový čas, ze kterého Karlovarsko moc neprofitovalo. V závěru první sady přišel jihočeský servis posílit Filip Kupilík (za blokaře Toduu) a jeho tým si pohlídal zistk prvního setu, který ukončil poměrem 25:20.

Druhé dějství zahájil Jihostroj fantasticky (stav 9:4). Povzbuzen vítězstvím v prvním setu se držel na vítězné vlně a stále dominoval v útoku. Polský smečař Pawel Halaba výborně servíroval (14:7) a lavička Karlovarska si vzala oddechový čas. Poté v zóně čtyři řádil smečař Petr Michálek, jenž posunul skóre na 16:9. Za stavu 18:11 Karlovarsko vystřídalo Kriška za Marka Zmrhala, ale blok Radka Macha už připisoval 20 bod. Filip Křesťan dal eso a chvíli poté zaútočil Hudeček mimo hřiště.  Mach výborně přečetl nahrávku Roperta a zařídil tak setbol. Na hřiště přišel Štefko, který však servis pokazil a zakončil tak druhý set 25:14.

Ve třetím setu začala vyrovnaná bitva. Do vedení 7:6 se dostalo Karlovarsko a René Dvořák reagoval oddechovým časem. Ondřej Hudeček poslal svým útokem Karlovarsko do dvoubodového vedení (11:9).  Karlovy Vary se zlepšily v útoku i na servisu, odkud pramenila jejich lepší obrana na bloku i v poli.  Třetí set tak získal tým Jiřího Nováka 25:21.

Čtvrtou sadu zahájilo lépe rozjeté Karlovarsko. Na straně Budějovic přišlo střídání, kdy vstoupil na hřiště mladý Marek Šotola místo Křesťana. Po chvíli odešel z palubovky Filip Palgut, kterého vystřídal Kupilík a  místo Halaby se objevil na palubovce Tomáš Fila.  Před koncovkou 20:14 pro Karlovarsko přišel posílit servis Varů Kriško. Výborným blokem Kupilíka a poté i Macha se Jihostroj přiblížil na tříbodový rozdíl (22:19).  Skvělým útokem univerzála Filipa Rejlka však Karlovy Vary čtvrtý set zakončili vítězstvím 25:20. Stav se vyrovnal na 2:2 a přišel čas na pátý zkrácený set.

Pátý set držel na útoku Karlovarsko Marek Zmrhal, jenž uhrával důležité bodovky. Vary vedly 10:5 a Filip Rejlek zapsal bod jedenáctý.  Na hřiště se vrátil Ondra Hudeček a Filip Křesťan připsal sedmý bod na stranu Jihostroje, ale to už bylo příliš pozdě. Tým Jiřího Nováka přehrál v tie-breaku českobudějovický Jihostroj 15:8.

První semifinále Českého poháru (od 15 hodin):

Kladno - Dukla Liberec  1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 29:31)

Druhé semifinále Českého poháru (od 18 hodin):

Jihostroj Č. Budějovice - ČEZ Karlovarsko 2:3 (25:20, 25:14, 21:25, 20:25, 8:15)

Finále Českého poháru:

26. 2.     19:15     Dukla Liberec - ČEZ Karlovarsko  (přímým přenosem na ČT sport)