Jihostroj se ve třetím předkole Ligy mistrů utká s finským mistrem

15.06.2017Lukáš Dvořák | FB VaLePa

Volejbalový klub České Budějovice zná soupeře o postup do hlavní fáze Ligy mistrů. Ve třetím předkole bude Jihostroj čelit finskému celku Ford Store Levoranta Sastamala. Tým dříve známý jako VaLePa se v uplynulé sezoně rovněž stal šampionem domácí nejvyšší soutěže.

Jihostroj se ve třetím předkole Ligy mistrů utká s finským mistrem

„Je to ohromně silný mančaft. Hrají v něm někteří finští reprezentanti, které jsme viděli při kvalifikaci na mistrovství světa v Karlových Varech. V poslední sezoně byli doplněni americkými nebo australskými volejbalisty. Uvidíme, v jakém složení budou v novém ročníku,“ komentuje soupeře pro třetí předkolo trenér Jihostroje René Dvořák.

Českobudějovický výběr neměl velkou naději na lehčího soupeře. Nasazení pro předkola Ligy mistrů se určuje podle koeficientů národních týmů. V žebříčku je Česká republika aktuálně třináctá. „Ale cílem by měl být postup. Rádi bychom si Ligu mistrů zahráli a chceme se o ni poprat. Šance jsou padesát na padesát,“ myslí si Dvořák.

 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.