Nečekal jsem, že toho bude tolik, říká nejmladší kouč extraligy Václavík

18.11.2017Blanka Popelková

ROZHOVOR - Extraliga volejbalistů má za sebou první třetinu (7. kol) základní části, která už pomaličku naznačuje, jak se bude další průběh naší nejvyšší soutěže vyvíjet.

Nečekal jsem, že toho bude tolik, říká nejmladší kouč extraligy Václavík

Nový trenér Ostravy, jenž u kormidla vystřídal bývalého reprezentačního kouče Zdeňka Šmejkala, však hodnocení dosavadních výsledků zatím odkládá. “Hodnotit hru je ještě brzy, zeptejte se mě v únoru,”  řekl s úsměvem a po čtvrtečním osmifinálovém utkání v Českých Budějovicích odpověděl i na pár otázek k jeho začínající trenérské kariéře.  

Nejmladší trenér naší nejvyšší volejbalové soutěže, teprve dvaatřicetiletý Jan Václavík, podepsal v dubnu smlouvu s Ostravou, kde dříve hrál na postu libera, na dva roky s opcí. 

V osmifinále Českého poháru jste ve čtvrtek Jihostroji podlehli, jaké bude vaše krátké zhodnocení zápasu?
Prohráli jsme 3:0, takže žádné veselí na naší straně není, ale dva sety jsme se drželi dobře. Jen škoda koncovky třetího setu. Nerad se vymlouvám na rozhodčí a nebudu to dělat ani teď, ale trošičku nám mohl pomoci. Ale samozřejmě jsme si to nedohráli sami. 

Koncovka třetího setu byla doslova dramatická a stav 23:23 naznačoval, že bude zápas pokračovat …
Drželi jsme se a soutěžili. Na to, že jsme nehráli v základní sestavě, to bylo dobré. Byl tam adrenalin.

Proč jste právě dnes nastoupili v obměněné  sestavě?
Je nás dvanáct a všichni si zaslouží hrát a všichni mohou hrát. Určitě nechci říct, že jsme obětovali zápas, ale nemůžeme odehrát sezonu v šesti lidech.

Jak hodnotíte hru Američana Nugenta, který je brán jako největší posila? Jestli se to tak dá říci?
Nevím, jestli je to největší posila, ale možná proto, že je to Američan, tak je to tak bráno. Chris je dobrý útočník, protože skáče. Slušné výkony předvádí Lukáš Vašina, který je jistý na přihrávce. Tito smečaři se tam perou. Někdy hraje ten a někdy ten. Je dobré mít zaměstnanou hlavu tím, koho postavit, protože je vždy lepší mít na výběr. 

Ostrava hodně spoléhá na mladé a nadějné hráče jako Šmídl, Janků, Vašina…
V Ostravě je to tak už pár let. My nejsme klub s tak velkým rozpočtem jako tady domácí Budějovice, proto si nemůžeme dovolit drahé hráče a sázíme na mladé hráče, které odchováme.

Jste začínající trenér, nejmladší trenér extraligy. Jaké jsou první trenérské dojmy a jak hodnotíte vaši hru po první třetině základní části?
Je to víc práce, než jsem očekával. Je toho opravdu hodně, to mě nejvíce zaskočilo. Hodnotit naši hru je ještě brzy. Škoda posledního kola, kde jsme měli Kladno na lopatě,  2:0 jsme vedli a 18:15 ve třetím setu, to by nás nakoplo hodně. Předtím  jsme hráli výborně v Liberci, takže jsme s dvěma favority docela zahráli. Uvidíme. Ještě je brzy nás hodnotit. Zeptejte se mě v únoru. 

Říkal jste, že je to víc práce, než jste čekal. Co vás překvapilo nejvíce?
Je toho opravdu hrozně moc, ale to asi zažívá každý trenér. Já jsem jenom neočekával, že toho bude tolik. Dva tréninky za den, které se musí připravit a já to ještě nesypu z rukávu, jako zkušení trenéři. Příprava zabere spoustu času a já si ji tahám z haly domů, takže o tom přemýšlím i doma. Není to tak, že se zavřou dveře a je to vyřízené. Zaměstnává to člověka poměrně hodně.Autor: Blanka Popelková
Foto: moravskoslezský.deník.cz


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.