Aktuální zpráva 4. 10. 2017

Reportáž! Nejlepším hráčem prvního utkání byl vyhlášen Todua

Volejbalisté Jihostroje zahájili sezónu bravurně. V prvním extraligovém utkání nového ročníku UNIQA extraligy porazili Příbram 3:0.

Na úvod prvního setu se lépe dařilo Příbrami. V domácím prostředí za mírného bodového vedení dokráčela až do stavu 13:12, poté Budějovice vyrovnaly na 13:13 a na servis přišel reprezentant Petr Michálek, jenž bodoval. Další bod zařídil Todua blokem a vedení v setu se pevně ujal Jihostroj. Do koncovky setu vstupovali Jihočeši za stavu 21:18. Veledůležitý útok na čtyřiadvacátý bod bravurně zahrál Filip Křesťan a pevný jihočeský dvojblok set ukončil. Jihostroj tak v prvním setu zvítězil 25:19.

Druhý set začala bitva o kažý bod, kde se skóre přetahovalo ze strany na stranu. Vyrovnané stavy 8:8, 10:10, 12:12 dostávaly diváky do varu a hala burácela hlasitým pokřikem publika, který je v Příbrami pověstný. Před vstupem do koncovky si však Jihočeši opět udělali mírný náskok (20:17). V koncovce přišel na servis za blokaře Toduu slovenský reprezentant Peter Ondrovič. O samotný závěr druhého setu se postaral kapitán Radek Mach, jenž dvakrát zaútočil středem sítě.

Třetí sadu zahájili Jihočeši nejlépe. Pevný českobudějovický dvojblok Todua - Fila upravil vedení na 13:8 a následoval oddechový čas. Patnáctý bod Budějovic zapsala pohledná souhra zakončená útokem z pipu (nahrávače Palguta s Michálkem).  Do koncovky za stavu 21:13 přišel opět slovenský reprezentant Peter Ondrovič za Valerije Toduu. Dvojblok Mach - Michálek zaznamenal bod na 23:15 a Jihočeši suverénně kráčeli za ziskem třetí sady. O čtyřiadvacátý bod se postaral Radek Mach rychlým útokem středem sítě. Zápas ukončil důrazný dvojblok Křesťan - Mach

Nejlepším hráčem utkání byl slavnostně vyhlášen českobudějovický blokař z Ukrajiny Valerij Todua

VK Kocouři Příbram - VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (22:25, 22:25,17:25)
Sestava Jihostroje: Mach, Michálek, Fila, Palgut, Křesťan, Todua. Libero: Kryštof. Střídali: Ondrovič
Hlavní trenér: René Dvořák
Asistent: Tomáš Skolka

Sestava Příbrami: Bohm, Renovice, Živanovič, Passier,  Mikulenka, Pantič, Libero: Juračka. Střídali: Kuchař, Kohlman, Suda
Hlavní trenér: Petr Kop

Vyjádření trenérů:
Martin Kop (trenér Příbrami): „Utkání jsme začali dobře, vedli jsme 13:9, ale potom jsme se nedokázali vyrovnat s plachtícím servisem soupeře, především když servíroval Mach nebo Michálek. To bylo asi rozhodující, neboť soupeř vždy po povedené sérii na podání dokázal odskočit. Na druhou stranu nám se na servisu příliš nedařilo a celkově byl dnes soupeř lepší.“

René Dvořák (trenér Jihostroje): „Trochu jsme se obávali skákaného servisu soupeře, protože jsme věděli o kvalitách příbramských hráčů na servisu. Nakonec jsme se s tím vypořádali velmi dobře, hráli jsme také dobře na středu a drželi jsme se všech taktických pokynů, které jsme si dohodli před zápasem. Po nervózním začátku se nám podařilo dostat se do rytmu a i přes několik nesrovnalostí mezi nahrávkou a útokem jsme se se zápasem vypořádali dobře.“