Trenér Dvořák: Vítězství 3:0 je na úvod sezóny krásný výsledek

05.10.2017Blanka Popelková Foto: Jan Luxík

ROZHOVOR - Nový ročník volejbalové extraligy zahájil Jihostroj vítězstvím v Příbrami a v sobotu se poprvé představí domácímu publiku. Ve 2. kole volejbalové Uniqa extraligy nastoupí v českobudějovické Sportovní hale od 18 hod. proti týmu Volejbal Brno.

Trenér Dvořák: Vítězství 3:0 je na úvod sezóny krásný výsledek

V dresu Brna se představí čtyři nové tváře. Dva nahrávači, bývalý reprezentant Ondřej Boula (39) a Kristián Červinka (20), jenž v létě přestoupil právě z Českých Budějovic. Dále pak srbský univerzál Stefan Oksanovič (23) a argentinské libero Martin Weber (23). 

Českobudějovický tým vstoupil do nejvyšší volejbalové soutěže ve středu. V televizní dohrávce zazářil hladkým vítězstvím 3:0 na palubovce v Příbrami. Trenér René Dvořák však v krátkém pozápasovém rozhovoru na příbramském hřišti prozradil, že tak hladké, jak ukazoval výsledek, to rozhodně nebylo.    

Vítězství nad Příbramí vypadá dle hladkého výsledku 3:0 jednoduše. Bylo to tak?
Jednoduché to nebylo. Do poloviny prvního setu to bylo takové oťukávání, kde jsme chvíli tahali za kratší konec, ale potom se to zlomilo dobrým servisem Petra Michálka a následnou obranou. Myslím si, že první set nás trošičku uklidnil. Dobře jsme přihrávali, trošku jsme se báli vlastního skákaného servisu, ale nakonec jsme vše zvládli a dobrým útokem středem sítě jsme utkání dobře odútočili. Stále ještě nejsme dokonale sehraní, ale je začátek sezóny a doufám, že si to všechno lépe sedne a souhra nahrávače s ostatními hráči bude ještě mnohem lepší.

Můžeme říct, že první zápas sezóny vyšel přesně dle představ trenéra…
Vítězství 3:0 je na úvod sezóny krásný výsledek a musím říct otevřeně, že jsem ho ani nečekal. Myslel jsem, že to bude delší zápas, ale my jsme to opravdu dobře zvládli na příjmu, následně v útoku a ubránili jsme je. Sami jsme Příbram donutili servisem chybovat.

Je to dobrá předpověď před prvním domácím zápasem, který budete hrát v sobotu s Brnem? 
Samozřejmě. Až na pár nesrovnalostí jsme hráli velmi slušně. Pevně doufám, že doma budeme ještě silnější. Bude to sice jiný zápas - nový soupeř s novými hráči, ale doma před vlastním publikem bychom měli vyhrát.

Nejlepším hráčem byl ve středu vyhlášen Todua. Byla to týmová práce, ale kdo ještě zaslouží pochvalu?
Todua je výborný útočník, který je fyzicky velmi dobře vybaven a svého velkého výskoku využívá i v obraně. Pokud hraje s chladnou hlavou, tak je to naše velká zbraň. Ještě bych vyzdvihnul libero Martina Kryštofa, protože v zápase výborně chytil několik důležitých míčů. Tyto míče jsme následně proměnili v body v době, kdy jsme to moc potřebovali, takže nás Kryštof hodně podržel. 
Autor: Blanka Popelková
Foto: Jan Luxík


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.