Vítězem Českého poháru je liberecká Dukla, porazila Karlovarsko 3:2

27.02.2018Blanka Popelková

Finále Českého poháru přineslo vyrovnanou pětisetovou bitvu, kterou zdobily pestré výměny i skvělý servis.

Vítězem Českého poháru je liberecká Dukla, porazila Karlovarsko 3:2

Na obou stranách, jak Jan Štokr v dresu liberecké Dukly, tak Filip Rejlek na straně Karlovarska, táhly útočně své týmy pětisetovým zápasem až do dramatického konce tie-breaku univerzálové .

Vyrovnaný stav 13:13 posunul blíže k vítězství Jan Štokr, který Dukle připsal čtrnáctý bod. Poté přišel na servis Aleš Správka, jenž svým vynikajícím podíním nedovolil Karlovarsku útočit a získal tak pro Duklu patnáctý bod. 

Nejlepším hráčem finálového utkání byl vyhlášen čtyřiatřicetiletý univerzál Dukly Liberec Jan Štokr. Získal 29 bodů a 57% na útoku.

Hodnocení zápasu od trenéra Liberce Michala Nekoly: "Karlovarsko hrálo fantasticky a tlačilo servisem. Musím smeknout před klukama, protože hráli výborně a za to si zasloužili zlaté medaile. Výborný sport z obou stra, kde diváci vytvořili krásnou kulisu." 

“Předem bych chtěl poděkovat našemu soupeři z Karlovarska, protože to bylo pětisetové drama o každý míč. A tak to má být. Všichni hráli výborně a o to více jsem hrdý na náš tým, že jsme vyhráli. Myslím, že to bylo vynikající drama i pro diváky, řekl závěrem do kamery České televize Jan Štokr

Hodnocení finále Českého poháru od trenéra Karlovarska Jiřího Nováka: "Trošičku jsme měli problém na příjmu. Dneska jsme se netrefili do servisu. Finálový turnaj potvrdil, že ta vedoucí čtveřice týmů je vyrovnaná a bude rozhodovat úspěšnost na servisu, jenž bude hodně důležitá."

Nejvíce bodující hráčem vítězného Liberce byl Jan Štokr (29 bodů) a na straně Karlovarska Filip Rejlek ( s 22 body).


Finále Českého poháru: 

VK Dukla Liberec - VK ČEZ Karlovarsko 3:2 


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.