Zápas o bronz nevyšel! Jihostroj zakončil sezonu na 4. místě

24.04.2018Blanka Popelková

Domácí kouč René Dvořák vsadil na ostřílenou sestavu s nahrávačem Palgutem a univerzálem Křesťanem, smečaři Michálkem a Filou, blokaři Machem a Toduou.

Zápas o bronz nevyšel! Jihostroj zakončil sezonu na 4. místě

Reprezentační kouč Michal Nekola ve službách liberecké Dukly poslal na palubovku nahrávače Janoucha, univerzála Štokra, smečaře Kriška a Galabova, blokaře Leikepa a Holubce.  Bodový náskok domácích se před vstupem do koncovky přehoupl na stranu liberecké Dukly.  V koncovce na smeči vynikl Honza Galabov, vzápětí se blýskl přímým bodem z podání Filip Křesťan, ale nato Michal Nekola zareagoval oddechovým časem. Po time-outu dal Křesťan další eso. A mohlo přijít i další, ale rozhodčí rozhodl jinak a kapitán Radek Mach žádal vysvětlení. Závěr však vyšel lépe hostům, kteří vyhráli první set 25:22.

Do prvního technického času druhé sady zavelel ukázkovým útokem z pipu Petr Michálek (8:5).  Důrazný dvojblok Todua/Palgut se zasloužil o náskok 15:10.  Honza Štokr poslal útok přes anténu a rázem to bylo 20:16. V koncovce byl opět vidět Galabov, na straně opačné Filip Křesťan a Radek Mach.  V závěru vystřídal Nekola Janoucha a přišel Srb. Čtyřiadvacítku připsal Michálek a pětadvacítku Křesťan. Bylo srovnáno na 1:1.  

Ve třetí sadě bodoval Jan Štokr, Liberec už vedl 9:6, když René Dvořák požádal o oddechový čas. Poté přišel na hřiště nahrávač Filip Kupilík, jenž střídal Filipa Palguta. Liberec vedl 19:15 a místo Štokra přišel Indra, jenž se zviditelnil dvěma body ze servisu. Výborně hrál i Jan Galabov a koncovka patřila Dukle. Jakub Janouch bodoval na druhou přes, poslední bod patřil Správkovi. 

Čtvrtý set zdobil servis a důrazný útok.  Tahaný míč kapitána Aleše Správky posunul skóre na 18:14 pro Jihostroj. Místo Štokra přišel na servis Indra, ale mířil do zámezí, a tak se vrátil Štokr. Vystřídal i Jihostroj, místo Toduy přišel na servis Ondrovič a to už domácí vedli 23:20. Setbol pro domácí napsal kapitán Radek Mach útokem středem sítě a Filip Křesťan ho vzápětí proměnil v pětadvacátý bod. O bronzových medailích tak rozhodovala pátá sada. 

Úvodem zkrácené sady si Dukla vytvořila tříbodový náskok. Liberec výborně podával. Srávka připsal Dukle devátý bod a Jihostroj měl o pět bodů méně. Bodově táhl Duklu Honza Štokr. Liberecký tým zvítězil 15:5.


VK Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec  2:3 (22:25, 25:19, 19:25, 25:21, 5:15)

Vyjádření po utkání :

René Dvořák (trenér VK Jihostroj): Opět přišlo drama s velmi špatným koncem pro nás. Vyrovnané čtyři sety, potom jsme v pátém setu přestali úplně hrát. Přestali jsme přihrávat a nebyli jsme schopní založit ani útok. V pátém setu vyhrála odvaha Liberce, protože dávali kvalitní servis a udělali si náskok.

Peter Ondrovič (blokař Jihostroje): Liberec měl po celý zápas lepší koncentraci a šel si za medailí srdcem.  A to dnes rozhodlo. 

Michal Nekola (trenér Liberce): Bylo to velice vyrovnané utkání, kde rozhodl servis a obrana. My jsme moc šťastní, že jsme získali bronzové medaile.

Jan Štokr (kapitán Liberce): Už je venku hezky a těžko se hledá motivace. Myslím si, že pro nás byla tato série určitě lepší, než ta proti Kladnu.  

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.