7.kolo, středa 25.10.2017, 19:00
VK České Budějovice VK České Budějovice
3:0
25:17, 25:20, 25:14
AERO Odolena VodaAERO Odolena Voda

VK České Budějovice: Palgut, Šotola, Todua, Ondrovič, Michálek, Fila. LIbero: Kryštof. Střídali: Halaba, Mach
AERO Odolena Voda: Licek, Mikula, Hadrava, Russel, Morales, Carabali. Libero: Turis. Střídali: Holčík, Bachmatiuk.

Komentář

V předehrávce 7. kola volejbalové extraligy přivítal českobudějovický Jihostroj na své palubovce mužstvo z Odoleny Vody. A opět vyhrál bez ztráty setu. Po hodinovém utkání zvítězil 3:0. 

Utkání začalo vyrovnaným výkonem na obou stranách. V polovině prvního setu se Jihostroj ujal vedení a do druhého oddechového času vstupoval za vedení 16:13. Následně se Jihostroj  koncentrovaně soustředil na hru, výborně podával a do koncovky už vstupoval sebejistě za stavu 22:16. Set zakončil stav 25:17. 

Úvodem druhé sady Aero chybovalo na servisu. Vynikajícím servisem se blýsknul Fila a stav ukazoval skóre 8:3. V polovině sady přišel na hřiště Radek Mach, který vystřídal blokaře Toduu. Třiadvacátý bod zaznamenal Tomáš Fila skvělým jednoblokem. Čtyřiadvacátý bod patřil útoku Petra Michálka a esem ukončil set Marek Šotola. Druhý set ukončilo skóre 25:20.

Třetí set zahájili Jihočeši skvělým servisem, esem zazářil Marek Šotola. Stav se ale srovnal na 6:6. Poté opět přišla série skvělých servisů, tentokrát od nahrávače Palguta. Za stavu 17:13 přišel na servis Halaba místo Fily. Poté také přišel na hřiště Pepa Polák místo Ondroviče. Dvacátý bod zaznamenal výborným útokem Šotola. 


Marek Mikula (kapitán Aero Odolena Voda) - Snažili jsme se být schopní konkurence, ale bohužel kvality jsou někde jinde. Z naší strany přišlo mnoho chyb, ale to patří k tomu, protože s takovým družstvem hrát, je velmi těžké. Snažili jsme se i riskovat, ale nešlo nám to.

Jiří Vojík (trenér Aero Odolena Voda) - V Budějovicích se těžko vyhrává, když jsme s nimi drželi v určité pasáži krok, tak stačí jedna nebo dvě chyby a už se to těžko otáčí. První dva sety jsme hráli to, na co máme, ale ve třetím setu už nás dostali servisem a vlastníma chybama. My jsme jim lehce pomohli, ale pro nás jsou důležité zápasy s týmy, které jsou kolem nás. Budějovice jsou lepší.

René Dvořák (trenér Jihostroje) - Dnes jsme hráli lépe v útoku, než v minulém zápase. V začátku zápasu jsme byli možná zbytečně nervózní, popadalo nám tam hodně balonů. Odolena Voda nás neprověřila. 

Tomáš Fila ( Jihostroj Č. Budějovice) - Zápas hodnotím pozitivně, hráli jsme dobrý volejbal.  Výborná kulisa a hráli jsme dobře na ztrátu, blokovali jsme.


 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.