18.kolo, sobota 3.2.2018, 18:00
AERO Odolena Voda AERO Odolena Voda
0:3
17:25,21:25,23:25
VK České BudějoviceVK České Budějovice


Komentář

AERO stačilo administrativně dopsat na soupisku ukrajinského smečaře Igora Vitiuka, který začal proti Jihostroji v základní sestavě. Naopak chyběl nemocný Kotrch. Jihostroj postrádal libero Kryštofa, který do haly sice dorazil, ale viróza byla silnější, a proto do hry nezasáhl. Jeho místo zastoupil Michálek, který musel na libero a na post smečaře mířil Kraffer. I tak hosté měli víceméně zápas pod svou kontrolou a i když se hrály dvě velmi vyrovnané a dramatické koncovky, Jihostroj svou zkušeností dovedl zápas do vítězného konce.

Utkání začalo velkým náporem hostujícího Jihostroje, který velmi rychle vedl vysokým rozdílem. Domácí AERO s jeho přičiněním chybovalo a bylo pod velkým tlakem. Po vystřídání se AERO zvedlo a drželo s hosty krok, nicméně náskok byl veliký a hosté se nenechali nijak vykolejit. Ujali se po 23 minutách vedení 1:0.

I do druhého setu měli hosté lepší vstup, kdy si rychle vybojovali vedení a při prvním technickém oddechovém čase vedli o 3 body. Dále hra byla vyrovnaná, AERO dobře servírovalo a dostávalo Budějovice pod tlak na příjmu. Hosté vraceli stejnou mincí a při druhém technickém oddechovém čase vedli stále o 3 body. Po něm se AERO mohutně nadechlo a vyhrálo sérii do vstupu do koncovky 8:2, čímž vedlo samo 3 body. Především dobře bránilo jak na síti, tak i v poli a dokázalo důležité bodové míče úspěšně zaútočit. Českobudějovičtí svůj další útok složili a na podání šel Křestaň. Ten zaznamenal hned 6 servisů za sebou a tlačil domácí dál od sítě. Zaznamenal dvě esa za sebou na stav 24:21. Další rozehru si hosté sami uhráli a vedli již 2:0.

Do třetího setu měli domácí znovu hrozivý vstup. Hosté velmi rychle vedli 6:0. AERO se snažilo a bylo postupně odměněno. Dotahovalo a před koncovkou bylo na rozdíl dvou bodů. V koncovce byli hosté trpělivější a hráli bez chyb. Vybojovali si hned 3 matchbally. Využili ale až třetí, který Křesťan proměnil svým útokem. České Budějovice vyhrály zaslouženě 3:0.

Marek Mikula (kapitán domácích): „Opět jsme zkoušeli novou sestavu. Proti Českým Budějovicím jsme zahráli dvě vyrovnané koncovky, ale uhrály si to trpělivostí a zkušeností, kdy čekaly na naši chybu.“

Jiří Vojík (trenér domácích): „Dva sety jsme dotáhli do koncovek, zvlášť ve druhém setu mě mrzí koncovka, kdy jsme vedli 21:18. Budějovice byly v těchto momentech lepší na servisu a to rozhodlo dvě vypjaté koncovky. Chválím tým za bojovnost, a že jsme se nezalekli silného soupeře.

Hosté:

Radek Mach (kapitán hostů): „Až na 2. Set, kdy se Odoleně Vodě dařil servis, jsme zvládli zápas udržet v našich rukách. Musím pochválit kluky za bojovný výkon a zaslouženě máme 3 body.“

René Dvořák (trenér hostů): „Před zápasem jsme zjistili, že Martin Kryštof dostal virózu a Petr Michálek musel na libero a zhostil se toho velmi dobře, Jiří Kraffer na smeči také. Jsem rád, že kluci zacelili tyto mezery v sestavě, bojovali jsme a jsem rád za 3 body.“

AERO Odolena Voda – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (17:25,21:25,23:25)

Rozhodčí: Kavala T. a Bohačík R.

Počet diváků: 505

Sestavy (od zóny I): 

Domácí:  Kozlovskyi, Licek, Carabali, Mikula, Vitiuk, Russell, libero: Turis. Střídali: Hladík, Holčík

Hosté: Palgut, Kraffer, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič, libero: Michálek. Střídali: Fila


 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.