1.semifinále, úterý 3.4.2018, 18:00
VK České Budějovice VK České Budějovice
0:3
17:25,16:25,23:25
VK ČEZ KarlovarskoVK ČEZ Karlovarsko


Komentář

Výběr Reného Dvořáka nastoupil v základní sestavě s nahrávačem Filipem Palgutem, smečaři Tomášem Filou Petrem Michálkem, na bloku nastoupil Radek Mach a Peter Ondrovič, na postu univerzála Marek Šotola. Libero patřilo Kryštofovi

Hlavní trenér Karlovarska Jiří Novák vsadil na základní sestavu s univerzálem Filipem Rejlkem. Jeho tým byl z předchozí čtvrtfinálové série rozehraný a  hned v začátku si počínal suverénně ve všech herních činnostech. Ppo celý první set si vytvářel bodový náskok, který se stále zvyšoval. Do koncovky už vstupoval s velkým bodovým rozdílem 20:13. Domácí hned v prním setu střídali a místo Tomáše Fily přišel Pawel Halaba, ale sebejistý útok hostů z Karlových Varů dokráčel velmi rychle do vítězného konce (25:17). 

Druhý set zahájil houževnatý soupeř ve stejném tempu. Stoprocentní útok středem měl blokař Tomáš Široký a výborně útočil Zmrhal i Rejlek. Vynikající servis Filipa Rejlka druhý set ukončil (25:16).

Třetí sadu zahájil bodem z bloku Marek Šotola. Jihostroj zlepšil obranu a začala se hrát vyrovnaná partie (8:8). Kouč René Dvořák poslal do hry nahrávače Kupilíka a ten se mu záhy odvděčil esem. Když se domácí Budějovice dostaly do vedení 12:10, zareagoval Jiří Novák oddechovým časem. Sada se dramatizovala, Radek Mach dorovnával na 15:15 a Marek Šotola zazářil přímým bodem z podání. Před vstupem do koncovky třetího setu byl stav vyrovnaný 20:20. V koncovce se vrátil místo Toduy Ondrovič, ale servis pokazil. V samotném závěru přišlo opět eso Filipa Rejlka a dvoubodový náskok, který už si Vary nedaly vzít a zvítězily 25:23. 

VK Jihostroj České Budějovice - VK Karlovarsko 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)

Sestava Jihostroje: Palgut, Mach, Michálek, Ondrovič, Fila, Šotola. Libero: Kryštof. Střídali: Kupilík, Křesťan, Halaba, Todua.
Hlavní trenér: René Dvořák

Sestava Karlovarska: Hudeček, Treial, Široký, Ropret, Široký, Rejlek, Zmrhal. Libero: Pfeffer. Střídali: Kriško, Prešinský.
Hlavní trenér: Jiří Novák


 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.