o 3.místo, úterý 17.4.2018, 17:10
VK České Budějovice VK České Budějovice
3:2
22:25,25:21,25:18,21:25,18:16
VK Dukla LiberecVK Dukla Liberec

VK České Budějovice: Palgut, Mach, Křesťan, Michálek, Todua, Fila, libero: Kryštof. Střídali: Kupilík, Kraffer, Ondrovič
VK Dukla Liberec: Galabov, Leikep, Galabov, Štokr, Janouch, Holubec, libero: Kopáček. Střídali: Správka, Kunc, Staněk, Indra.

Komentář

Bitva o bronzové medaile začala kvůli přímému přenosu České televize o hodinu dříve (v 17 hodin). Liberecký tým Michala Nekoly přijel na českobudějovickou palubovku v nejsilnější sestavě, bohužel domácí se museli obejít bez Šotoly a Halaby.

Michálek získal cenu MVP! Jihostroj porazil Liberec až v pátém setu

Bitva o bronzové medaile začala kvůli přímému přenosu České televize o hodinu dříve (v 17 hodin). Liberecký tým Michala Nekoly přijel na českobudějovickou palubovku v nejsilnější sestavě, bohužel domácí se museli obejít bez nemocného Marka Šotoly a Pawla Halaby. 

Do prvního oddechového času vstupoval s dvoubodovým náskokem domácí Jihostroj (8:6), ale hra byla vyrovnaná a stav se dorovnával (10:10). V polovině sady se dostala Dukla do vedení, které si udržela až do stavu 21:21. V závěru se ukázala skvělá liberecká obrana, která byla klíčová k zisku prvního setu. 

První oddechový čas druhého dějství si vzal Michal Nekola za stavu 7:5 pro domácí Budějovice. Skvěle hrající smečař Petr Michálek šňůrou útoků z hlavního kůlu posunul stav na 16:12. Liberecký kouč zareagoval na nepříznivý stav a poslal na hřiště místo Jana Štokra Patrika Indru. Útok Tomáše Fily navýšil stav domácích před koncovkou na 20:14. O poslední dva body domácích se postaral Valerij Todua (25:21). 

Třetí set byli Jihočeši důraznější na útoku (13:9). V polovině setu vystřídal kapitán Aleš Správka slovenského smečaře Kriška. Petr Michálek posunul skóre pro Jihostroj na 18:11 a domácí tým si šel za ziskem třetí sady. Obě strany výrorně podávaly, když na servis domácích přišel střídající Jirka Kraffer. Před vstupem do koncovky upravil stav na 22:16 esem ze servisu Filip Křesťan. Filu vystřídal na servis Kupilík a za stavu 24:17 vstoupil na palubovku nejstarší hráč extraligy Lubomír Staněk, jenže v zápětí Filip Křesťan třetí set ukončil. 

Čtvrtý set začal dlouhými výměnami, bitva o každý bod a důležitost vítězství tohoto setu byla na hřišti evidentní. Po vyrovnaném stavu 10:10 si hosté vytvořili dvoubodový náskok a trenér René Dvořák zareagoval oddechovým časem. Dukla už vedla 21:16, když trenér Dvořák vystřídal nahrávače Palguta za Filipa Kupilíka. Čtvrtý set vyhrál Liberec a stav se vyrovnal 2:2 na sety. 

Vstup do tie-breaku vyšel lépe Dukle. Za stavu 10:7 pro hosty si vzal René Dvořák oddechový čas, aby Liberec ve hře přerušil. Dvakrát bodoval Tomáš Fila, nejdříve útokem a poté blokem. Jan Galabov servíroval do zámezí a na servis domácích přišel místo Toduy Ondrovič. V důležitém momentu bodoval Tomáš Fila a Jihostroj srovnal na 13:13, drama pokračovalo a stav se vyhoupl na 15:15, ale štěstěna se přiklonila na stranu domácích a Jihostroj v tie-breaku zvítězil 18:16 na body a 3:2 na sety. 

Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl českobudějovický smečař Petr Michálek, jenž získal během pěti setů 24 bodů  a v závěru převzal z rukou prezidenta klubu Ing. Jana Diviše cenu pro nejlepšího hráče MVP.


 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.