Jihostroj veze z Maďarska třísetovou výhru a má nakročeno do dalšího kola Vyzývacího poháru

Jihostroj veze z Maďarska třísetovou výhru a má nakročeno do dalšího kola Vyzývacího poháru08.12.2016 | Lukáš Dvořák
Pouze první set vzdorovala Kazincbarcika českobudjěovickým volejbalistům v úvodním zápase prvního kola Vyzývacího poháru. Jihostroj poté přepnul na vyšší level a po dvou jasně získaných sadách veze na jih Čech důležitou výhru 3:0 na sety. Odveta se hraje 21. prosince ve Sportovní hale.1., čtvrtek 8.12.2016, 18:00, Don Bosco – Szaleziak Sportcsarnok Kazincbarcika
Vegyézs Vegyézs
0:3
24:26, 17:25, 17:25
České BudějoviceČeské Budějovice

Vegyézs: Kecskeméti, Borovičanin, Kozsla, Januzovič, Árva, Gulyás – libero Tamás. Střídali Budai, Juhász, Toronyai, Elek a Surányi. Trenér Sándor Toma.
České Budějovice: Habr, Gevert, Mach, Michálek, Sobotka, Fila – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.
Rozhodčí: Jakiša (BIH) – Mesca (ROU).
Čas: 74 minut.
Nejvíce bodující hráči: Borovičanin (11) – Gevert (18).

Jihostroj veze z Maďarska třísetovou výhru a má nakročeno do dalšího kola Vyzývacího poháru

Komentář

Hostující volejbalisté zahájili utkání dobře na bloku a po chybách srbského smečaře Borovičanina se dostali do vedení 3:0. Ten ale dokázal svůj špatný vstup do utkání zvrátit a pomohl k obratu na 4:3 pro Vegyész. Jihostroj znejistil a po špatném příjmu Kryštofa prohrával 4:6. Když se posléze Gevert netrefil do kurtu, vedla Kazincbarcika 8:5. Teprve až přišel na servis Sobotka, začal se vývoj otáčet a nemalou měrou k tomu přispěl z vedlejšího kůlu Gevert. Důležitý bod přidal chvíli nato z hlavního kůlu Michálek a Jihočeši vedli 12:11. Vegyész si vzal oddechový čas. Po návratu na palubovku přidal dvě esa Gevert a náskok rostl. Zvrátit se to pokoušel na podání Kecskeméti, ale servis zkazil a České Budějovice vedly 16:13. Jenže domácí se nevzdali a díky Kozslovi na servisu dokázali vyrovnat a hned i otočit na 18:17. Spanilou jízdu ukončil však on sám a poté Sobotka krásným jednoblokem poslal Jihostroj do vedení 19:18. A Sobotkou se inspiroval dvojblok Mach – Michálek, který navýšil skóre na 21:19. Dvoubodový náskok trval a jakmile Fila zamířil do volného prostoru se svým útokem, mohl Mach jít podávat na konec první sady. Dva setboly však zůstaly nevyužity a nakonec k zisku dějství musely pomoci až útočné chyby volejbalistů Kazincbarciky, kteří se možná vyrovnáním na 24:24 sami rozhodili.

Druhá část byla od počátku velmi vyrovnaná a oba celky se přetahovaly o každý bod. Do technického time-outu přivedl své spoluhráče Borovičanin, který dokázal propálit svou smeč mezi dvojblok Jihostroje. Stav byl ale těsný, pouze 8:7. Habr ale posléze přidal eso, otočil vývoj na 9:8 a Gevertova dělovka znamenala stav 10:8, po němž si Kazincbarcika vzala oddechový čas. Ten však nepomohl a Habr tak mohl pokračovat na servisu. Teprve až vytlučený trojblok hostů znamenal přerušení jeho série, to už ale Jihočeši vedli 14:9. Povedený útok středem se povedl Sobotkovi za stavu 15:10 a Českobudějovičtí mohli hrát daleko více v klidu. Pokračovali tak po i návratu, když Michálek vytloukl bloky hostů na vedlejším kůlu, což přineslo vedení 18:10. Domácí hráči lehce stáhli náskok, ale Jihostroj brzy jejich ukrajování přerušil. Koncovka vypadala pro český výběr daleko lépe a zdálo se, že ze stavu 21:13 nebude těžké dopracovat se k setbolům. Přesto se Vegyész snažil alespoň o kosmetickou úpravu, což se mu nakonec i povedlo. Tečku za setem udělal podařeným blokem Fila.

Třetí dějství začalo podobně jako to druhé a v úvodu si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat solidní náskok. Před technickým time-outem ale zaúřadoval Gevert a nejprve tvrdou smečí a poté esem poslal České Budějovice do vedení 8:7. Chilský univerzál řádil i po návratu na palubovku a navýšil vedení díky svému servisu na 10:7. To bylo klíčové, protože se od tohoto náskoku Jihostroj odrazil do dalšího průběhu sady. Nádherné zakončení výměny předvedli Habr s Gevertem, když druhý jmenovaný mohl snadno útočit do odkrytého prostoru domácích hráčů. Domácí lehce korigovali stav, ale svými vlastními chybami se připravili o možnost vzdorovat v koncovce. Jihočeši totiž zpevnili obranu a dvojblok Fila – Sobotka přinesl vedení 21:16. Závěr už byl jasně v režii hostujících volejbalistů, kteří dovolili maďarským hráčům pouze jeden bod, a to při zkaženém prvním mečbolu. Poté vytloukl bloky Gevert a vítězství 3:0 na sety bylo na světě.

 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.