Odolena Voda nebyla pro Jihostroj soupeřem. Šotola zažil debut

Odolena Voda nebyla pro Jihostroj soupeřem. Šotola zažil debut09.02.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Odolena Voda přijela na jih Čech posílena o nečekané vítězství nad mistrovským Libercem, ale ve Sportovní hale nic podobného nepředvedla. Byla ve všech činnostech horší a z Českých Budějovic si neodvezla ani jeden bod. Naopak Jihostroj může být se svým výkonem zcela spokojen. Snadno zvítězil 3:0 na sety.18.kolo, čtvrtek 9.2.2017, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
14, 20, 20
Odolena VodaOdolena Voda

České Budějovice: Habr, Michálek, Mach, Hackworth, Fila, Todua – libero Kryštof. Střídali Sobotka a Šotola. Trenér René Dvořák.
Odolena Voda: Kotrch, Bartůněk, Mikula, Prešinský, Knight, Hladík – libero Kotek. Střídali Hadrava, Holčík a Václavík. Trenér Jiří Vojík.
Rozhodčí: Krtička – Renčín
Nejvíce bodující hráči: Michálek (14) – Knight (13)
Diváků: 550
Čas utkání: 74 minut

Odolena Voda nebyla pro Jihostroj soupeřem. Šotola zažil debut

Komentář

Skvělý start do utkání zaznamenal kapitán Jihostroje Filip Habr. První podání znamenalo eso, po druhém servisu hosté špatně přijali a domácí navýšili své vedení. Byl to pro ně dobrý odrazový můstek do zápasu, protože náskok byl brzy pětibodový. S tím také operovali i v průběhu úvodního dějství. Když se Hackworth uhnul podání Mikuly, které se otřelo o pásku a mířilo do autu, byl stav už 15:9 pro Jihočechy. Před technickým time-outem ale Odolena Voda snížila, pomohl jí k tomu slabý příjem černočervených a také ukázkový jednoblok Kotrcha. Na ukazateli svítilo z pohledu hostů skóre 12:15 a kouč Dvořák si vyžádal oddechový čas. Po něm domácí zabojovali v poli a znovu získali od svého soupeře pětibodový odskok. Hosté navíc v závěru udělali několik zbytečných chyb, které je odsoudily ke ztrátě první sady. Tečkou byl proměněný první setbol.

Druhá část přinesla raketový nástup Jihočechů a brzké vedení 4:0. To se do technického time-outu trochu ztenčilo, ale rozjetou českobudějovickou mašinu to nezastavilo. Stále si držela dostatečný náskok, na kterém se podíleli všichni hráči stejně. Do hry se tak po druhém technickém oddechovém čase dostal i blokař Sobotka. Po jeho příchodu se však zadařilo i hostům, a tak když Mikula zablokoval útok domácích a hned nato skončil Mach v síti, vedl Jihostroj už jen o bod, konkrétně 16:15. Domácím se ale před koncovkou podařilo získat náskok zpět. Hackworthův útok v záklonu a špatný blok Odoleny Vody znamenal vedení 21:18. Aero už v závěru nic s výsledkem nezměnilo, ačkoliv se o to ještě před prvním setbolem snažil time-outem trenér Vojík. Před ním také do hry přišel mladík Šotola, který si odbyl premiéru v seniorském dresu, a mohl si hned připsat „plusový bod“ za účast při proměnění setbolu.

Odolena Voda potvrdila i ve třetí části, že jí vstupy do jednotlivých sad v duelu nešly. Chyby hráčů Aera, především pak na příjmu, se kupily a Jihostroj vedl při první povinné pauze už 8:3. Přestože vše směřovalo k rychlému a klidnému závěru, neodpustil si v devatenácté rozehře komentář ke spornému výroku Michálek a za slovní atak směrem ke druhému rozhodčímu vyfasoval žlutou kartu. Z vedení 14:8 se však posléze stalo 14:10 a domácí lodivod René Dvořák si vzal oddechový čas. Hned po něm se náskok vrátil zpět a Fila přesným útokem středem zvyšoval už na 16:10. Do koncovky ale hosté stáhli vedení Jihočechů na polovinu a Aero se ještě chtělo přihlásit o slovo. Zlomil je ale neuvěřitelný útok Michálka za hlavou na hlavním kůlu, který přinesl vedení 22:18. Mečbol vybojoval Fila a střetnutí s Odolenou Vodou uzavřel kapitán Habr.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Bylo to dneska o servisu a příjmu, Odolena Voda nezvládla přihrávku a další činnosti z toho vyplývají. Dokázali jsme zatlačit na servisu a pak následně ubránit. Ale stále tam jsou rezervy, které bychom měli vylepšit.

Jiří Vojík (trenér Aero Odolena Voda): Budějovice jsou doma silný tým, lépe podávaly, lépe útočily. Tím pádem to bylo dáno. Měli jsme dva tři momenty, kdy jsme se mohli dotáhnout, možná trochu utkání zdramatizovat, ale nevyužili jsme takto málo momentů ještě víc škodit. Jihostroj zaslouženě vyhrál.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.