První semifinále bez získaného setu. Karlovarsko rozehrálo sérii lépe

První semifinále bez získaného setu. Karlovarsko rozehrálo sérii lépe30.03.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Mohl to být dlouhý pětisetový zápas. Místo toho Jihostroj v prvním semifinále neudržel osmibodový náskok ve třetí sadě a prohrál s Karlovarskem 0:3 na sety. Západočeši se tak ujali vedení v sérii. Druhé pokračování je na programu v pátek.1. semifinále, čtvrtek 30.3.2017, 18:00
Karlovarsko Karlovarsko
3:0
22, 19, 27
České BudějoviceČeské Budějovice

Karlovarsko: Hudeček, Široký, Málek, Zmrhal, Treial, Končal – libero Pfeffer. Střídali Štefko, Netrval a Sukuba. Trenér Jiří Novák.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Hackworth, Kraffer, Todua – libero Kryštof. Střídali Šotola, Červinka, Kuliha a Sobotka. Trenér René Dvořák.
Rozhodčí: Rychlík – Činátl.
Nejvíce bodující hráči: Hudeček (18) – Hackworth (10)
Diváci: 1000.
Čas utkání: 85 minut.
Stav série: 1:0.

První semifinále bez získaného setu. Karlovarsko rozehrálo sérii lépe

Komentář

Karlovarsko si poprvé vytvořilo drobný náskok hned v úvodu, kdy proti Hudečkovi se Širokým neuspěl Hackworth a domácí díky tomu vedli 3:1. Americkému univerzálovi vystavili chvíli nato stopku i Zmrhal s Treialem a stav byl rázem 6:2. Hosté zvládli v polovině sady drobně korigovat vývoj, Západočeši však opět ukázali pevnou obranu na síti a dostali se ke skóre 15:9. Už podruhé si tak kouč René Dvořák vyžádal oddechový čas, po kterém Jihostroj snížil třemi body v řadě. A před koncovkou dokonce došlo na souboj zkušených nad sítí, po kterém Mach zastavil Hudečka a snížil na 16:18. Pauzu si tak vzal i Jiří Novák. Po ní se domácí vrátili do hry a skvělým servisem Málka šlo Karlovarsko do vedení 21:17. Špatný příjem podání Macha ale ještě znamenalo umazání ztráty na dva body. Ze strany Českých Budějovic to však bylo v závěru všechno. 

Domácí hráči šli ve druhé sadě poprvé do vedení při podání Hudečka. Nejdříve srovnali na 3:3, krátce poté zařídil Zmrhal skóre 5:3. Jihočeši ale ještě před technickým time-outem zvrátili vývoj. Hackworth nejprve srovnal na 6:6, následně byl úspěšný dvojblok Macha a Kraffera. Vyrovnaný průběh pokračoval a týmy se přetahovaly o každou výměnu. Dvoubodový náskok vrátil Karlovarsku za stavu 12:11 Hudeček, který našel Michálka a zaznamenal přímý bod z podání. Trenér hostů si vyžádal time-out, po něm však Hudeček zamířil na Hackwortha a zopakoval předešlou „výměnu“. Tlak sílil, proto se Jihočeši rozhodli ke střídání nahrávačů. Do hry se tak poprvé dostal Červinka. Volejbalistům Českých Budějovic ale nadále ujížděl vlak. Jihostroj ještě před koncovkou zatáhl za ruční brzdu a dotáhl po pipu Michálka a bloku Macha na dva body. Přišel oddechový čas domácích, který navíc změnu nepřinesl. Hackworth tak snížil na 17:18. Jenže Západočeši nebyli psychicky dole a znovu si vedení vybojovali. Po Michálkově zablokovaném útoku na hlavním kůlu byl stav 21:18 v jejich prospěch. Zpátky na taraflex přišel Habr, po něm i Kuliha se Sobotkou. Na změnu rytmu už ale bylo pozdě. 

Jihostroj ale skvěle rozehrál třetí část. Blok Macha a nekompromisní útok Michálka přinesly vedení 3:0, domácí navíc vzápětí dvakrát chybovali a rozdíl byl pětibodový. Sobotka, kterého Karlovarsko nedokázalo dostat pryč z podání, dokonce přidal šestý bod, když jeho dělový servis nezvládl Hudeček. Teprve až poté se Západočeši také prosadili. Hostům to ale nevadilo. Rychle vypracovaný náskok kontrolovali a po neúspěšném zakončení Zmrhala dokonce navýšili stav na 12:5. Rozdíl trval. K tomu ještě před povinnou pauzou poslal do zámezí svůj útok Hudeček a České Budějovice vedly 16:8. Nastartovat se domácí povedlo střídáním nahrávače, kdy se do hry dostal Štefko. Partě Jiřího Nováka k tomu zase začala vycházet obrana na síti a při servisu Hudečka najednou došlo k snížení na 16:18 z pohledu Karlovarska. Až teprve poté zastavil domácí hráče Kraffer. Stejný hráč ale za chvíli z ostré diagonály zaútočil do zámezí a nabídl Západočechům stav 19:20. Koncovku tak znovu přišel oživit Červinka, na druhé straně se opět zapojil Končal. Jihostroj už byl blízko vítězství v sadě, ale Karlovarsko znovu dotáhlo na bod. Vyrovnat se však nedařilo. Hosté ale nevyužili dva setboly a nabídli domácím mečbol. Hackwortha proto vystřídal Šotola, se kterým se konec duelu podařilo odvrátit a díky němu i získat další setbol. Dramatickou přetahovanou měli v závěru lépe rozheranou Západočeši. Zmrhal zařídil třetí mečbol, při jehož odvracení skončil Šotola v síti a ukončil duel. 

Ohlasy trenérů

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Jsme doma a ve slepené sestavě musíme něco riskovat. Servis je činnost, kde musíme být agresivnější. První dva sety nám vycházel, ve třetím setu jsme to dokázali po strašidelném začátku v závěru dotáhnout.

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Byl to sice boj, ale nehráli jsme dobře. I když to tak nevypadalo, tak bych řekl, že jsme prohospodařili vyhraný zápas.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.