Třetí semifinále Jihostroj ovládl a ujal se vedení v sérii. Hackworth nedohrál

Třetí semifinále Jihostroj ovládl a ujal se vedení v sérii. Hackworth nedohrál02.04.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Výkon pouze s kosmetickými vadami předvedli volejbalisté Českých Budějovic ve třetím semifinálovém střetnutí proti VK ČEZ Karlovarsko. Proti silnému soupeři nepřipustili před domácím publikem komplikace a zvítězili ve třech setech. Jedinou starostí tak bylo a je zranění univerzála Colina Hackwortha.3. semifinále, neděle 2.4.2017, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
19, 23, 22
KarlovarskoKarlovarsko

České Budějovice: Michálek, Mach, Hackworth, Kraffer, Sobotka, Habr – libero Kryštof. Střídali Červinka, Šotola a Humler. Trenér René Dvořák.
Karlovarsko: Hudeček, Zmrhal, Treial, Končal, Málek, Široký – libero Pfeffer. Střídali Netrval, Štefko a Sukuba. Trenér Jiří Novák.
Rozhodčí: Činátl – Fink.
Nejvíce bodující hráči: Sobotka (11) – Hudeček (17).
Diváci: 1701.
Čas utkání: 84 minut.
Stav série: 2:1.

Třetí semifinále Jihostroj ovládl a ujal se vedení v sérii. Hackworth nedohrál

Komentář

Domácí volejbalisté začali třetí semifinálové střetnutí skvěle na síti a dva ukázkové bloky Sobotky zařídily první dvoubodový náskok a vedení 5:3. Po technickém time-outu navíc hosté neodhadli servis Michálka, který tak esem navýšil na 9:6. Prostřední pasáž ozdobila dlouhá rozehra, při níž už to vypadalo, že bude bodovat Jihostroj, ale nakonec složil na zem míč Treial. Českobudějovickým ale tříbodový náskok s drobnými výkyvy vydržel až do další povinné pauzy, kdy bylo skóre 16:13 v jejich prospěch. Následně se se soupeřem nepáral Habr a dvěma esy upravil stav na 18:13, čímž donutil Karlovarsko k oddechovému času. Před koncovkou se ani jednomu z celků nedařilo na podání, a tak se Jihočeši blížili k zisku sady. Domácí k tomu ještě přidali úspěšný blok, který přinesl vedení 22:17. Pět setbolů zařídil chybným podáním Jihostroji Končal a Sobotka, který šel na servis, proměnil hned první esem.

Západočeši se s vývojem nechtěli smířit a rázně vletěli do druhé části. Výborný příjem jim vynesl vedení 4:1, ale náskok trval jen chvíli. Bloky Macha a Hackwortha významně přispěly k vyrovnání na 4:4. Tři body v řadě ale získalo i Karlovarsko, které znovu svému soupeři odskočilo. Domácí hráči nenápadně stahovali ztrátu a ukusovali z náskoku hostů. K vyrovnání došlo při servisu Habra, který otřel míč o pásku a ten se štěstím dopadl do hřiště. Stav byl 12:12. Řada zkažených podání orámovala před koncovkou i druhý set, oba týmy se bály riskovat. Karlovarsko si znovu vybojovalo dvoubodový náskok při útoku Hudečka, který se měl podle výroku rozhodčího útokem dotknout nejenom pásky, ale i bloku Macha. Vedení 19:17 ale Západočechům dlouho nevydrželo, po time-outu Jihostroj protivníka zatlačil do defenzivy a po bloku Macha a esu Habra vedl 20:19. V napínavém závěru získal první setbol pro domácí vytlučenými bloky Hackworth a hned v následující výměně jej zvládli blokem na síti proměnit Kraffer se Sobotkou.

České Budějovice byly blízko vedení v semifinálové sérii, ale hned v úvodu třetího dějství špatně došlápl Hackworth a s bolestivou grimasou musel být odnesen spoluhráči z taraflexu. Nahradil ho Šotola, ale než se domácí znovu dostali do tempa, Karlovarsko donutilo při vedení 10:7 kouče Dvořáka zažádat o oddechový čas. Jihočeši ale bojovali i bez svého současného univerzála číslo jedna. Po dvou blocích Macha a těžké diagonále Kraffera otočili skóre ve svůj prospěch na 12:11. Po vyžádaném time-outu ze strany hostů se k nim přidal na hlavním kůlu i Šotola a domácí znovu diktovali tempo hry. A Šotola se tlaku nezalekl ani v dalším průběhu. Na hlavním kůlu dokázal před koncovkou s přehledem vytlouci karlovarský blok a přiřkl Jihostroji vedení 20:17. Hosté se navíc sami dostali po dvojáku do svízelné situace, a když po útoku Kraffera uklidil na stranu soupeře míč Mach, byl za stavu 23:19 konec velmi blízko. Vítěznou tečku pak za zápasem obstaral Michálek.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Jsem spokojen s výsledkem, to je bez debat. Neútočili jsme dobře, přestože jsme vyhráli. Utkání jsme vyhráli obranou, a to jak v poli, tak na síti. Spoustu bodových balonů, které Karlovarsko mělo, neproměnilo. Musíme do zítra zlepšit útok na ztrátu, tam jsme trochu zaostávali. Jinak jsme předvedli kolektivní výkon.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Na jednu stranu jsem z výkonu trochu zklamaný, na druhou stranu byly činnosti, které jsme hráli dobře. Ale nepotvrdili jsme je. Když vidíte ten rozdíl bodů ve druhém a třetím setu, tak není velký. Každá bodová situace končí přehozením přes síť nebo tupým úderem smečařů ven. Výsledek je jednoznačný, ale myslím, že to byl dobrý zápas pro diváky i trenéry.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.