VK České Budějovice patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější kluby ČR ve výchově mládeže. Minulou sezonu navštěvovalo tréninky klubu více než 150 žáků, kadetů a juniorů. Během celé sezony se hráči zúčastnili všech soutěží v jednotlivých věkových kategoriích jako turnajů v Barevném minivolejbale, Českého poháru žáků, Mistrovství republiky žáků, Extraligy kadetů a Extraligy juniorů. Novinkou posledních dvou sezón je finále Mistrovství republiky mladších žáků, do kterého se náš tým také probojoval.  

Stalo se v sezóně loňské

Loňská sezóna mládežnických kategorií přinesla několik zajímavých událostí. Hlavní z těchto událostí bylo 2. místo v Extralize kadetů (trenérTomáš Skolka), což je nejlepší výsledek dorosteneckého družstva za posledních pět let. Starší žáci se svojí pracovitostí a příkladným přístupem dostali z dlouhodobého jedenáctého místa na místo 9. na Mistrovství republiky starších žáků, což je v mých očích šéftrenéra slušný posun. Finále Extraligy juniorů bylo jako vždy poznamenáno neúčastí reprezentačních hráčů, kteří museli kvůli neuvěřitelné marodce zaskakovat v A mužstvu Jihostroje. 

Hlavní mládežnickou událostí roku byl úspěch některých mladíků Jihostroje v reprezentačním dresu a také v dresu A mužstva Jihostroje. Nejprve mladý Marek Šotola zaskočil za zraněného univerzála Gevertha a významně pomohl A mužstvu k zisku titulu mistrů ligy. Na lavičce A mužstva se v téže situaci představili také hráči Filip Humler Josef Polák. Tito hráči pak z ME Kadetů přivezli zlaté medaile, což je v novodobé historii České republiky naprosto fenomenální úspěch. 

Pohled do budoucnosti  

V letošním roce se zájem o chlapecký volejbal zásadně zvýšil což je skvělá zpráva, ale také přináší komplikace v organizaci hlavně žákovských kategorií. Tyto problémy by měla vyřešit dostavba nové tělocvičny při Základní škole Oskara Nedbala. Tato stavba by měla umožnit chlapeckému volejbalu v Českých Budějovicích zásadně zkvalitnit přípravu volejbalového potěru. Za tuto příležitost Volejbalový klub děkuje Základní škole Oskara Nedbala, především jejímu řediteli panu Mgr. Miroslavu Poláčkovi. Na vzestupu mládežnické základny se také výrazně podílí školy zapojené do programu „Chlapecký minivolejbal do škol“, který již pět let přispívá k popularitě volejbalu na základních školách v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a doufáme že v příštím roce bude rozvíjet volejbal i v Táboře, který se do tohoto projektu přihlásil pro letošní školní rok. Klub také již tradičně organizuje v prvním červnovém týdnu roku 2018 volejbalový kemp, tábor a příměstský tábor. 

Volejbalový klub České Budějovice přeje všem mladým volejbalistům a volejbalistkám úspěšnou sezónu a hlavně dobrý pocit z hraní volejbalu.  

Vojtěch Zach - šéftrenér mládeže 

 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.