Musíme podat více než stoprocentní výkon, abychom v Liberci uspěli, ví trenér Dvořák

26.11.2017Blanka Popelková Foto: Dan Kubát

ROZHOVOR - Nejočekávanější zápas 9. kola UNIQA extraligy byl ze soboty přesunut na pondělní večer. Před televizními kamerami se představí na palubovce ambiciózní Dukly Liberec úřadující mistr z Českých Budějovic.

Musíme podat více než stoprocentní výkon, abychom v Liberci uspěli, ví trenér Dvořák

Dlouho očekávaný zápas dvou favoritů, který rozhodne o lídrovi extraligové tabulky, je na programu až od 20 hod.. Zápas můžete sledovat přímým přenosem na ČT sport.

Zápasová bilance Jihostroje i Dukly Liberec je shodná, oba týmy mají po 8. odehraných kolech extraligy stejný počet vítězství bez prohry a drží se na čele tabulky. O tom, kdo si první místo v tabulce udrží, rozhodne pondělní večer. Trenér Jihostroje René Dvořák před odjezdem v krátkém rozhovoru uvedl, že českobudějovický tým musí podat víc než stoprocentní výkon, aby v Liberci uspěl. 

Jak vypadala příprava na zápas s Libercem, kde se bude bojovat o první místo tabulky?
V pondělí večer nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů v extralize. Na přípravu jsme měli 9 dní, a tak jsme na začátku týdne občerstvili fyzickou přípravu a před víkendem jsme začali  vylaďovat. Liberec je tým reprezentantů, zkušených hráčů, kteří jsou spolu, kromě Jana Štokra, už několik let a jsou sehraní. Musíme podat více než stoprocentní výkon, abychom tam v pondělí uspěli.

Nejvíce se asi připravujete na Jana Štokra, je to tak?
Ne, ne. Samozřejmě, že příchodem Jana Štokra  družstvo liberecké Dukly stouplo o level výš, ale nahrávač Kuba Janouch hraje variabilně přes všechny smečaře, rychle středem, rychle po kůlech. Na vysoké míče má smečaře Tomáše Kriška a univerzála Jana Štokra, takže je to posunutí jejich hry o level výš, ale my se musíme připravit kompletně na celé mužstvo. 

Bude to takový rozjezd do těžších zápasů, protože po Liberci vás čeká Kladno a Karlovarsko…
Máme před sebou těžkou sérii, protože hned po Liberci nás čeká 2. prosince Kladno. Budeme hrát venku v jejich nepříjemné hale s tím, že Kladno má velmi dobrý skákaný servis. Kladenští mají v kádru čtyři velmi dobré hráče, kteří solí servis a my se s tím musíme vypořádat. Poté nás čeká mezi Kladnem a Karlovarskem ještě evropský pohár CEV, což znamená pět cestování, protože první zápas poháru CEV odehrajeme také venku.  A v pondělí 10. prosince přijedou do Budějovic Karlovy Vary. To bude opět pondělní televizní zápas a přijde vyvrcholení toho čtyřboje se silnými soupeři. 

V Evropském poháru CEV stále na dalšího soupeře čekáte…
Čekáme na vítěze zápasu mezi týmem z Izraele a Bosnou a Hercegovinou. V prvním zápase vyhráli doma  Izraelci 3:0, ale ne s velkým bodovým rozdílem. Víme, že v evropským pohárech je to otevřené až do zlatého setu, takže zatím netušíme, kam poletíme. Rozhodne  až zápas 30 listopadu, který ukáže, kam se vydáme.
Autor: Blanka Popelková
Foto: Dan Kubát

 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.