Volejbalisté Jihostroje včera podlehli v pětisetové bitvě Karlovarsku

12.12.2017Blanka Popelková

Jihočeští volejbalisté přivítali v rámci dohrávky 11. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18 na své domácí palubovce celek VK ČEZ Karlovarsko. Zápas byl kvůli televiznímu přenosu posunut až na pozdní čas večerní a začínal ve 20:15 hodin.

Volejbalisté Jihostroje včera podlehli  v pětisetové bitvě Karlovarsku

Jihostroj Č. Budějovice – ČEZ Karlovarsko 2:3 (25:17, 22:25, 26:24, 20:25, 13:15)

Jihostroj: Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Todua, Fila, libero Michálek. Střídali: Ondrovič, Kraffer
Karlovarsko: Hudeček, Treial, Ropret, Široký, Rejlek, Zmrhal, libero Pfeffer. Střídali: Kriško, Štefko

V prvním setu si Jihostroj udržoval dvoubodové vedení, výborně útočil i blokoval. Před vstupem do koncovky, za stavu 19:16, si vzal kouč Karlovarska Jiří Novák oddechový čas. Třiadvacátý bod získal pro Jihostroj Tomáš Fila, který jednoblokem nepustil přes síť Ondřeje Hudečka. Poté následovaly dva přímé body z podání a hráči Jihostroje se radovali z vítězství 25:17.

V polovině druhé sady Karlovarsko domácímu Jihostroji uteklo, když si udělalo pětibodový náskok (14:9). Domácí museli nepříznivé skóre dotahovat.  V závěru se sice dotáhli ke dvoubodové ztrátě, ale set získalo výborně hrající Karlovarsko (22:25).

Ve třetím dějství se hrála vyrovnaná partie (9:9).  Jihostroj chyboval na servisu, poté stále skóre dotahoval. Za stavu 13:14 dostal českobudějovický smečař Petr Michálek žlutou kartu, Karlovarsko chybovalo na servisu a opět bylo dorovnáno na 14:14. Po druhém technickém oddechovém čase (16:15) se týmy tahaly bod po bodu. Před koncovkou smečař Ondřej Hudeček opět vyrovnal (20:20). Jihostroj vystřídal, na hřiště se vrátil Todua místo Ondroviče. Karlovarsko už vedlo 23:21, když Filip Křesťan svým útokem situaci dvakrát zachránil (23:23). Dramatickou koncovku třetí sady sice karlovarský kouč Jiří Novák přerušil oddechovým časem (25:24), ale Jihostroj nezaváhal a set stavem 26:24 ukončil.

Po nepodařeném úvodu čtvrtého setu vstoupil do hry nahrávač Filip Kupilík a Jihostroj snížil rozdíl na 3:6. Bodové manko však doháněl ještě dlouho. Za stavu 8:12 přišel na servis místo Fily Jirka Kraffer, který na hřišti už zůstal. Domácí obrana Mach s Kupilíkem výborně zafungovala a stav se dotáhl na 15:16.  V koncovce čtvrté sady Karlovarsko ještě vystřídalo, místo Hudečka a Širokého přišel Štefko a Prešinský.

V rozhodujícím krátkém setu se týmy tahaly o každý bod. Skóre na 11:9 přepsal Filip Křesťan a za Tomáše Filu přišel na palubovku Jirka Kraffer. Za stavu 11:11 vzal René Dvořák time pro domácí. Dramatickou koncovku na 12:12 dorovnal Marek Zmrhal. Závěr však patřil výborně hrajícímu Karlovarsku, které v tiebreaku zvítězilo  nejtěsnějším rozdílem 15:13.


René Dvořák (trenér Jihostroje):„Byl to souboj na ostří nože. My jsme vypadli ze hry ve čtvrtém setu a to nás stálo tento zápas. Tam jsme dali Karlovarsku šanci se zvednout. V pátém setu už to byla loterie, kdy Karlovarsko vyhrálo o dva body.“  

Radek Mach ( Jihostroj Č. Budějovice): „Závěrečný tiebreak byl o tom, kdo udrží nervy až do koncovky. My jsme to tentokrát nebyli. Kdo si udržel dobrý servis, ten urval set. Bohužel, v koncovce tiebreaku jsme se neshodli na souhře a soupeř toho využil.“

Ondřej Hudeček (kapitán Karlovarska): „Jsme šťastní, že jsme vyhráli a myslím si, že se tento zápas musel divákům líbit. Budějovice jsme ubránili. Jihostroj víc kazil. Loni jsme tady nevyhráli ani jednou, tak jsem rád, že jsem tady konečně vyhrál.“

Filip Rejlek (univerzál Karlovarska): „Ten zápas jsme si dnes zbytečně komplikovali sami. Ve čtvrtém setu jsme o hodně vedli a zbytečně to bylo velké drama. Výhra těší a jsem rád, že jsme se konečně trefili do podání proti silnému soupeři.“

Autor: Blanka Popelková

 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.