V posledním zápase tohoto roku Jihostroj zvítězil! Brno porazil 3:2

28.12.2017Blanka Popelková

Poslední extraligový zápas tohoto roku, který začínal kvůli televiznímu přenosu už od 16 hod, začal v brněnské hale velmi rozpačitě.

V posledním zápase tohoto roku Jihostroj zvítězil! Brno porazil 3:2

Vyrovnaný úvod první sady dorovnával svým útokem na 11:11 Filip Křesťan. Nejednotné výroky postranních a hlavního rozhodčího vyvolaly na straně Jihočechů hlasitý rozruch, který vyústil ve žlutou kartou, která ale hostující tým nerozhodila. Do koncovky vstupovaly Budějovice s dvoubodovým vedením (20:18).  Pevný dvojblok Mach/Halaba připsal čtyřiadvacátý bod (24:20), poté ještě René Dvořák zažádal o oddechový čas. Set zakončil důrazným útokem Filip Křesťan (25:21).

Do druhé sady nastoupily oba týmy ve stejných základních sestavách jako v prvním setu, ale hned v úvodu přišlo zranění kapitána Michala Hrazdiry, který špatně došlápl a z hřiště ho museli odnést. Místo něj přišel na palubovku smečař Jan Muroň. Do prvního oddechového času vstupoval s vedení 8:7 Jihostroj, ale druhý oddechový čas už patřil domácímu Brnu, které vedlo 13:11. Před vstupem do koncovky dorovnával skóre na 18:18 kapitán Radek Mach. Poláka Pawla Halabu vystřídal Jirka Kraffer. V samotném závěru se však dařilo domácímu Brnu. Nahrávač Ondřej Boula výborně servíroval a středem sítě se blýskl rychlým útokem Jan Pražák. Brno ve druhém setu zvítězilo 25:22. 

Do třetího setu poslal českobudějovický kouč Dvořák v základní sestavě Kupilíka a Kraffera. Jihostroji se dařilo bránit na síti a v úvodu vedl 5:0. Brno pomalu dotahovalo skóre a na hřiště přišel místo univerzála Filipa Křesťana mladý Marek Šotola. Jirka Kraffer útokem do diagonály zapsal dvanáctý bod pro Jihostroj, který už byl v tříbodovém vedení. Poté ale nepříjemný servis Mendozy dorovnal na 18:18 a Jihostroj opět odskakoval bod po bodu. Okosanovič útočil do zámezí, potom byl zablokován a Budějovice vedly 23:18. Poté dostal René Dvořák červenou kartu, ale tým to opět nerozhodilo v Jihočeši  s přehledem zvítězili 25:20.

Do čtvrté sady nastoupil v základní sestavě Kupilík, Kraffer i Šotola (spolu s Machem, Michálkem a Ondrovičem). Hrála se vyrovnaná partie, (13:13, 14:14), ale do druhého oddechového času vstupovalo s vedením 16:14 Brno. Za stavu 18:16 pro Brno přišel domácím na servis pomoci Klapal. Okosanovič před koncovkou útokem urval 19 bod, poté skvěle bodoval i na servisu (20:18 pro Brno). Marek Šotola útokem snížil rozdíl o jeden bod, jenže Kraffer servíroval do zámezí a domácí tak stále vedli o dva body. Na palubovku přišel Luboš Pospíchal. Okosanovič zpřesnil svůj útok a Brno už vedlo 23:21. Šotola zamířil svůj útok do zámezí a za stavu 24:21 přišel oddechový čas.  Kapitán Mach ještě bodoval středem sítě, ale poslední útok domácích na sebe dlouho nenechal čekat a stav setů se srovnal na 2:2 a následoval tie-break.

Krátký set do patnácti bodů začal, jak už to u tie-breaku bývá, tahanicí o každý bod (3:3, 4:4,). Ale opět přišla červená karta, tentokrát pro Brno, která pomohla Jihostroji upravit stav na 6:4. Brno několikrát chybovalo a za nepříznivého stavu s čtyřbodovým mankem si vzalo time. Poté přišel zpět do hry na stranu hostujících Palgut i Křesťan. Také Brno vystřídalo na servis Pospíchala místo Mendozy, ale ten zkazil. Trojblok Michálek, Ondrovič a Palgut připsali 14. bod a  smečař Michálek se postaral o bod poslední. 

Nejlepším hráčem byl vyhláčen budějovický blokař Peter Ondrovič


13. kolo extraligy: 

28. 12.    Volejbal Brno - Jihostroj Č. Budějovice     2:3 (21:25,25:22,20:25,25:23,11:15)

Sestava Jihostroje: Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Michálek, Ondrovič. Libero: Martin Kryštof. Střídali: Kraffer, Kupilík, Šotola
Hlavní trenér Jihostroje: René Dvořák

Sestava Brna: Hrazdira, Mendoza, Boula, Pražák, Okosanovič, Handlíř. Libero: Weber. Střídali: Klapal
Hlavní trenér Brna: Ondřej MarekAutor: Blanka Popelková


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.