Volejbalisté doma porazili Fatru Zlín ve čtyřech setech

20.01.2018Blanka Popelková Foto: Jan Škrle

Jihostroj nastoupil proti zlínské Fatře v základní sestavě: Palgut, Ondrovič, Halaba, Fila, Mach, Křesťan a libero Kryštof. Zlín vstoupil na hřiště s Kolářem, Bartákem, Vašíčkem, Navláčilem, Čechmánkem a Motyčkou. Na liberu hrál Bláha.

Volejbalisté doma porazili Fatru Zlín ve čtyřech setech

Utkání začalo vyrovnanou partií. Z vyrovnaného stavu 11:11 zavelel k odskočení ve skóre až jihočeský kapitán Radek Mach, jenž útočil středem sítě. Do druhého oddechového času vstupoval s dvoubodovým náskokem 16:14 Jihostroj.  Osmnáctý bod zapsal Filip Křesťan přímým bodem z podání. Útokem z pipu zářil Pawel Halaba, ale Zlín se stále dotahoval, až vyrovnal na 20:20.  V koncovce přišel místo Tomáše Fily na servis Petr Michálek.  Také Zlín vystřídal Motyčku a na palubovku přišel Kittel. A v těsné koncovce přišel místo smečaře Vašíčka Adamec. Jihostroj zakončil první set vítězstvím 25:23. 

Také ve druhém dějství se hrál vyrovnaný duel.  Za stavu 15:14 si vzal trenér Macek oddechový čas. Před koncovkou zazářil v útoku Filip Křesťan, Zlín ale stále dotahoval. Třiadvacátý bod zapsal Tomáš Fila,  poté ho vystřídal na servis Petr Michálek.  Ale zlínský univerzál Kolář výborně útočil a stav se zdramatizoval na 23:22.  Zlín pokazil podání a Jihostroj vyhrál set stejným poměrem jako v setu předchozím 25:23. 

Ve třetím setu si hosté vytvořil náskok, který si udrželi až do koncovky. V průběhu sady přišel na hřiště Marek Šotola za Filipa Křesťana.  Na 22:22 vyrovnal smečí Halaba, ale pak pokazil servis. Zlín rázem vedl 23:22. Na 23:23 dorovnal středem sítě slovenský reprezentant Peter Ondrovič. Za stavu 24:24 přišel ještě nahrávač Kupilík místo Palguta, ale vzápětí už byl konec. Zlín zvítězil ve třetí sadě 26:24.

Začátkem čtvrtého setu přišel na místo kapitána Macha blokař Valerij Todua. Do prvního oddechového času vstupoval za vedení 8:5 Jihostroj. Jihočeši začali tlačit na soupeře podáním, Filip Palgut dal přímý bod z podání a Jihostroj byl ve vedení 16:10. Chyby na podání na obou stranách dotáhly skóre na 21:18 a před koncovkou čtvrté sady si vzal hostující Zlín oddechový čas. V samotném závěru nenechal tým Reného Dvořáka nic náhodě a zvítězil 25:22.

Vyjádření k zápasu:

René Dvořák (trenér Jihostroje) - Dnes jsme se k vítězství protrápili a vůbec nevím proč. Tolik míčů mimo hřiště, to jsme snad nedali za celou sezonu. Nevím, jestli je to nesoustředěností, ale dělali jsme spoustu chyb.

Filip Křesťan ( Jihostroj Č. Budějovice) - Bylo to nervozní utkání, těžký zápas, protože se snažíme dohnat fyzičku na play-off.  Byly tam chyby, ale jsem nesmírně rád, že jsme jej zvládli vítězně za tři body. Musíme se z toho ponaučit a jedeme dál.  

Přemysl Obdržálek (trenér Zlína) - Budějovice byly lepší na servisu a z toho lépe útočily středem, to je celé. 

Michal Čechmánek (blokař Zlína) - V Budějovicích se hraje vždycky dobře. Krásná a teplá hala a vynikající fanoušci. Chtěl bych poděkovat svým spoluhráčům, protože na to, že jsme hráli proti lídrovi tabulky, tak jsme odvedli vynikající výkon.


VK Jihostroj Č. Budějovice  –  Fatra Zlín 3:1 (25:23, 25:23, 24:26, 25:22)

Rozhodčí: Horký P., Hudík M.
Počet diváků: 700

Sestavy:
Domácí: Palgut, Křesťan, Ondrovič, Halaba, Fila, Mach, libero: Kryštof. Střídali: Šotola, Todua, Kupilík
Hosté: Čechmánek, Motyčka, Vašíček, Barták, Kolář, Navláčil, Libero: Bláha. Střídali: Čech, Kittel, Adamec


Autor: Blanka Popelková


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.