Parádní bitva! Jihostroj přehrál Kladno 3:0 a vrátil se do čela tabulky

03.03.2018Blanka Popelková Foto: Dan Kubát

Očekávaná bitva prvních dvou celků extraligové tabulky začala kvůli volejbalovému plesu o hodinu dříve. Fanoušci zaplnili Sportovní halu v Českých Budějovicích už v 17 hodin.

Parádní bitva! Jihostroj přehrál Kladno 3:0 a vrátil se do čela tabulky

Domácí kouč René Dvořák vsadil na základní sestavu: Mach, Michálek, Křesťan, Palgut, Todua, Halaba, libero: Kryštof.  Hosté pod vedením Milana Fortuníka nastoupili v sestavě: Sobotka, Šulista, Zajíček, Hýský, West, Konečný, libero: Moník. 

První set se hrála vyrovnaná partie, stav se pomalu přesouval ze strany na stranu a až před koncovou sady si Kladenští zajistili dvoubodové vedení 18:16. Hosté z Kladna výborně servírovali. Trenér Dvořák začal střídat a na hřiště přišel místo Filipa Křesťana Marek Šotola, který se hned blýskl vynikajícím útokem. Domácí stále dotahovali dvoubodové vedení hostů z Kladna a až za stavu 21:21 se partie srovnala. Výborně útočil Petr Šulista i Marek Šotola. Stav se zdramatizoval na 22:22, poté na 23:23. Za stavu 24:23 přišel na servis Jirka Kraffer, který Kladno rozhodil a nepřesný příjem zakončil útokem středem sítě kapitán Radek Mach (25:23).  

Do druhého setu nastoupily Budějovice s Markem Šotolou v základní sestavě. Kladno sestavu nezměnilo. Za stavu 2:2 přišel místo smečaře Halaby Tomáš Fila. Filip Palgut výborně servíroval a Todua útokem středem sítě posunul stav na 5:3 pro domácí. Na straně Kladna skládal míče David Konečný. Také trenér Fortuník sáhl ke střídání a Petra Šulistu vystřídal Bouza. Pohledný volejbal zdobily pestré výměny a do čtyřbodového vedení 12:8 posunul Jihostroj Petr Michálek, když zablokoval Davida Konečného. A Michálkovi se dařilo i na servisu, kterým připsal patnáctý bod.

Šestnáctý i sedmnáctý bod připsal Marek Šotola (17:12).  Kladenský Bouza opustil hřiště a vrátil se Petr Šulista. V koncovce přišel na servis Kupilík, stav se posunul na 24:20 a René Dvořák požádal o oddechový čas. Poté už Radek Mach, stejně jako v prvním setu, zakončil set útokem středem sítě (25:21). 

Třetí sadu zahájil Petr Šulista útokem do zámezí, poté dal Marek Šotola přímý bod z podání.  Za stavu 4:3 špatně doskočil Valerij Todua a pro zranění musel být střídán. Na jeho místo přišel Pepa Polák a s ním i dlouhé dramatické výměny. Kladno šlo do vedení 7: 6 za Tomáše Hýského přišel Bouza. Za stavu 13:9 pro Kladno šel Jihočechům nahrávat Filip Kupilík a s ním i tříbodová šňůra, která přiblížila skóre Jihostroje blíže Kladnu. Před vstupem do koncovky třetího setu dorovnal stav na 18:18 Tomáš Fila a útok Šotoly poslal Jihostroj do vedení. Trenér Kladna Milan Fortuník si vzal oddechový čas. Poté bodoval Tomáš Fila.  Za stavu 23:23 dal eso Petr Šulista a na 24:24 dorovnal Michálek. Set zakončil Marek Šotola. 


VK Jihostroj České Budějojvice - Volleyball Kladno 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)

Jihostroj: Mach, Michálek, Křesťan, Palgut, Todua, Halaba, libero: Kryštof. Střídali: Šotola, Fila, Kraffer, Kupilík, Polák

Kladno: Sobotka, Šulista, Zajíček, Hýský, West, Konečný, libero: Moník. Střídali: Bouza, Gromadowski


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.