Tým Reného Dvořáka postupuje do semifinále! Ústí zdolal v sérii 3:0 na zápasy

25.03.2018Blanka Popelková Foto: Dan Kubát

Třetí čtvrtfinálový zápas proti extraligovému Ústí nad Labem zahájil favorizovaný Jihostroj koncentrovaným výkonem.

Hlavní trenér René Dvořák poslal na palubovku pozměněnou základní sestavu. S nahrávačem Filipem Palgutem nastoupili smečaři Pawel Halaba a Tomáš Fila, blokaři Radek Mach a Peter Ondrovič a univerzál Filip Křesťan. Na pozici libera zaskočil výjimečně smečař Petr Michálek. Martin Kryštof kvůli nemoci zůstal doma. 

V úvodním setu se domácímu týmu dařilo v obraně na síti a na servisu. Do koncovky první sady vstupoval Jihostroj se suverénním  náskokem 21:12. Dvaadvacátý bod zaznamenal útokem Filip Křesťan, poté jeho spoluhráč Tomáš Fila připsal třiadvacítku.  České Budějovice získaly první set během 25 minut rozdílem 25:19.

Druhý set přinesl vyrovnaný začátek. Začala bitva o každý bod a stav se přeléval ze strany na stranu (7:7). Voth výborně servíroval a přímým bodem z podání posunul hostující Ústí do vedení 9:7.  Jihostroj stále dotahoval a až Filip Křesťan dorovnal na 10:10.  Bromovo Ústí nad Labem dobře přihrávalo, vylepšilo útok a rázem se dostalo do vedení 16:14 a Jihostroj stále dorovnával a pevně držel krok.  V koncovce pomohl skvělým servisem Filip Křesťan, to už domácí vedli 21:19.  Hosté ještě vystřídali, místo Matěje Prajzlera přišel na servis Richard Průcha. Poté opět přišlo jihočeské eso, tentokrát od Pawla Halaby a chvíli potom už stav 25:21 druhý set ukončil. 

Ve třetím dějství začal Jihostroj tlačit na podání a byl efektivnější v útoku a vítězství, které domácí tým Reného Dvořáka poslalo do semifinále, na sebe nenechalo dlouho čekat. Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl českobudějovický univerzál Filip Křesťan (15 bodů).

Vyjádření po utkání:

Filip Křesťan, Jihostroj:  "Jsem rád, že jsme to zvládli. Není vždy jednoduché potvrdit roli favorita a jsem moc rád, že jsme to zvládli a dokázali odehrát čtvrtfinále na tři vítězné zápasy. "

Martin Pondělíček, Ústí nad Labem:  "Od začátku jsme tahali za kratší konec. Jihostroj měl lepší servis a tím nás odtáhl od sítě, také měl Jihostroj lepší blok a my jsme neuhrávali bodové míče."

René Dvořák, VK Jihostroj: "Připadlo mi, že jsme se dnes nedokázali trochu víc nažhavit a nahecovat. Jsem moc rád za postup do semifinále, ale budeme muset začít hrát daleko lepší volejbal, abychom ve finále uspěli."

Petr Brom, Ústí nad Labem:  "Gratuluji Jihostroji k postupu, dnes byl jednoznačně lepším týmem. V důležitých fázích se vždy ukázala kvalita Jihostroje."


3. čtvrtfinálový zápas UNIQA extraligy: 
VK Jihostroj České Budějovice - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:19, 25:21, 25:19)
 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.