volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 27. 7. 2023

Volejbalové léto okořenila účast Volejbalisty roku

Kempy pro mládež s názvem Volejbalové léto pod hlavičkou VK České Budějovice se staly tradicí. Při v pořadí už čtrnáctém ročníku byly dlouho dopředu naplněny kapacity obou kempů v Trhových Svinech.

Děti si na nedostatek slunečného počasí rozhodně nemohly stěžovat. „Celých čtrnáct dní bylo doslova úmorné vedro. Děti ale byly statečné a nestěžovaly si. I ve třicetistupňových vedrech absolvovaly téměř celý program a pracovaly poctivě,“ oceňuje hlavní organizátor volejbalových kempů Tomáš Skolka.

Trhové Sviny tradičně poskytují vynikající zázemí na pořádání volejbalových kempů. „Každý rok se snažíme, aby se děti kromě zábavy také něco nového naučily. Proto probíhají individuální volejbalové tréninky podle specializací, hrajeme turnaje, děláme překážkové dráhy, probíhají celotáborové hry, bitvy o vlajky a spousta dalších her,“ popisuje Skolka.

I proto získává Volejbalové léto každým rokem na popularitě. Dvou letošních volejbalových kempů se zúčastnilo celkem 140 dětí. Odměnou jim bylo setkání a možnost zatrénovat si s extraligovými hráči jako jsou Oliver Sedláček nebo Petr Michálek. Velkým překvapením byla pro děti účast odchovance Jihostroje Marka Šotoly, který se čerstvě může pyšnit titulem Volejbalista roku. Své masérské zkušenosti dětem předváděl také masér Filip Hoch.

„Letošní Volejbalové léto bylo opět fantastické, máme vždycky radost, když si děti program užívají. Věřím, že se všichni účastníci dobře bavili a uvidíme se opět v příštím roce. Chtěl bych také poděkovat všem trenérům a lektorům, kteří se starali o program a tréninky,“ říká trenér českobudějovické volejbalové mládeže.

Partneři Volejbalového léta

Fotogalerie

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino

Aktuální zpráva 14. 9. 2023

Kapitánem Jihostroje byl jmenován Eduardo Carísio