volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 4. 9. 2023

Jihostroj zahájil školní rok na partnerské ZŠ Oskara Nedbala

Na ZŠ Oskara Nedbala už se stalo zvykem, že první školní den zahajují návštěvou volejbalisté Jihostroje. V letošním roce dorazila děti pozdravit čtveřice hráčů – Petr Michálek, Michael Kovařík, Ignacio Luengas a Sam Taylor-Parks.

Českobudějovičtí volejbalisté přivítali v novém školním roce děti ze čtyř tříd s rozšířenou výukou tělesné výchovy – 4. A, 5. A, 6. A a 7. A. Právě děti z těchto tříd hrají v mládežnických mužstvech Jihostroje a účastní se také oblíbeného projektu Minivolejbal do škol. Zvídavé otázky dětí se tak pochopitelně točily zejména kolem volejbalu a vzpomínek hráčů na jejich školní léta.

„Úspěšnou spolupráci mezi volejbalovým klubem a ZŠ Oskara Nedbala se nám daří neustále prohlubovat a z toho máme radost. Děti jsou nadšené, když je přijdou navštívit extraligoví volejbalisté. Nechávají si je podepisovat a je vidět, že jsou pro ně vzory,“ říká učitel Tomáš Skolka, sám dlouholetý trenér mládežnických celků Jihostroje.

Děti si tentokrát potrénovali angličtinu, když mezi ně poprvé dorazily dvě zahraniční posily Českých Budějovic – Ignacio Luengas z Argentiny a Sam Taylor-Parks z Kanady. Naopak Petr Michálek už děti na ZŠ Oskara Nedbala několikrát navštívil. „Mám tyhle akce rád, je vždycky příjemné přijít mezi děti a dělat jim radost. Letos na mě jeden žák nadšeně volal, že mě zná, protože jsem jeho soused. To mě potěšilo,“ směje se nejzkušenější hráč Jihostroje.


Partnerská škola

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino

Aktuální zpráva 14. 9. 2023

Kapitánem Jihostroje byl jmenován Eduardo Carísio