volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 23. 3. 2024

Pohár hejtmana jde do finále! Hráči Jihostroje nalosovali skupiny

Od začátku školního roku probíhá mezi jihočeskými středními školami druhý ročník Poháru hejtmana ve volejbale. Nejlepších deset škol se probojovalo do finále, které se bude konat 3. a 4. dubna na ZŠ Oskara Nedbala a v hale TJ Lokomotiva v Suchém Vrbném.

Organizátoři středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje oproti prvnímu ročníku ještě zatraktivnili formát finálového turnaje. Oproti minulému ročníku se ho tentokrát zúčastní dvojnásobný počet škol. „V prvním roce jsme měli pětičlenné finále, letos jsme se rozhodli zapojit více škol a roztáhnout celý finálový turnaj do dvou dnů. A chceme středoškolské hry posouvat i nadále,“ vysvětluje za organizační tým Tomáš Skolka.

Deset nejlepších družstev vykrystalizovalo z celkem 42 týmů zastupujích 39 škol. Do okresních kol se zapojily školy ze všech sedmi okresů Jihočeského kraje – České Budějovice, Tábor, Písek, Český Krumlov, Prachatice, Jindřichův Hradec a Strakonice. „Máme z toho radost, protože to je slušný nárůst. Například v okrese České Budějovice se počet zúčastněných škol zvedl z 10 na 15,“ pochvaluje si Skolka zájem o volejbalové zápolení mezi středními školami.

Rozlosování krajského finále O pohár hejtmana Jihočeského kraje

Skupina A

Gymnázium České Budějovice
Gymnázium Písek
Obchodní Akademie Jindřichův Hradec
Gymnázium Pierra de Coubertena Tábor
VOŠ a SPŠ Volyně

Skupina B

Gymnázium J. V. Jirsíka Č. Budějovice
Gymnázium Č. Krumlov
Gymnázium Soběslav
VSG Vimperk
VOŠ a SLŠ Písek

Výhodou volejbalového turnaje je zapojení chlapců i dívek. Každý tým má mít rovnocenný počet hráčů a hráček na hřišti. „Chceme, aby děti jen neseděly u počítačů. Tento projekt je důležitý i v propojení studentů jednotlivých škol. Volejbal patří na školách mezi nejoblíbenější sporty a je ideální pro propojení chlapců a děvčat. Děkujeme Jihočeskému kraji, že tuto akci podporuje,“ říká Tomáš Skolka.

První ročník středoškolských her vyhrálo Gymnázium Česká, jehož studenti obdrželi pohár přímo z rukou hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby. O držiteli putovního poháru pro aktuální školní rok rozhodne finálový turnaj, který se koná 3. a 4. dubna. Akce se stejně jako v předchozím roce budou účastnit hráči Jihostroje. Profesionální volejbalisté Michael Kovařík a Matěj Emmer si během nabitého programu extraligového play-off našli čas, aby nalosovali finálové skupiny.

Z každé ze dvou skupin po pěti týmech postoupí dvě nejlepší školy. Mezi těmi se pak rozhodne o novém držiteli poháru hejtmana Jihočeského kraje. „Zveme studenty, učitele i veřejnost na závěrečné krajské finále. Volejbalové zápasy budou probíhat od rána až do pozdějších odpoledních hodin na ZŠ Oskara Nedbala a také v hale TJ Lokomotiva v Suchém Vrbném,“ usmívá se Skolka.

Partneři středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje


Fotogalerie

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Ohlasy 23. 4. 2024

Sedláček: Chceme finále ukončit doma před našimi fanoušky

Shrnutí zápasu 23. 4. 2024

Jihostroj sahal po titulu, ale nezvládl tie-break. Série pokračuje ve čtvrtek doma