volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 8. 4. 2024

Středoškolský Pohár hejtmana obhájilo Gymnázium Česká

Celý školní rok probíhaly mezi středními školami v Jihočeském kraji volejbalové bitvy o pohár hejtmana. Triumf obhájili zástupci Gymnázia Česká, kterým pohár předal přímo Jihočeský hejtman Martin Kuba.

Druhý ročník poháru hejtmana probíhal ve všech sedmi okresech Jihočeského kraje. Účastnilo se 42 týmů ze 39 jihočeských středních škol, ze kterých vykrystalizovalo deset nejlepších týmů, které se o pohár utkaly na dvoudenním finálovém turnaji.

Na turnaji panovala přátelská atmosféra. Během hry byly na kurtu emoce a k vidění byly pěkné výměny. „Je vidět, že se školy volejbalu více věnují. I výkonnostní rozdíly se oproti prvnímu ročníku o něco smazaly. Viděli jsme zajímavé souboje o umístění – například zápas mezi gymnázii Česká a J. V. Jirsíka byl dramatický a skončil 2:1 na sety,“ pochvaluje si volejbalový trenér a organizátor středoškolských her Tomáš Skolka.

Volejbalový turnaj, při kterém musí být na hřišti za jednu družstvo tři chlapci a tři dívky, se ukázal jako ideální. „Volba padla na volejbal právě proto, že ho vidíme jako sport, kde se můžou na palubovce potkat holky a kluci a dá se to dělat na školní úrovni. Chtěli jsme prostě, aby tahle akce přitáhla ke sportu úplně všechny. Jsem rád, že to školy baví a že druhý ročník už je po všech stránkách kvalitnější a stoupá zájem škol, které jsou dobře připraveny. To je super,“ uvedl hejtman Martin Kuba, který osobně pogratuloval vítěznému Gymnáziu Česká.

Výsledky 2. ročníku středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje

1. Gymnázium České Budějovice, Česká 64, České Budějovice
2. Gymnázium J. V. Jirsíka, Fr. Šrámka 23, České Budějovice
3. Gymnázium PdC, Tábor, Křižíkova 860, Tábor
4. Gymnázium Soběslav, E. Beneše 449, Soběslav
5. – 6. Gymnázium Český Krumlov, Chvalšinská 112, Český Krumlov
5. – 6. Gymnázium Písek, Komenského 89, Písek
7. – 8. VOŠ a SLŠ Písek, Lesnická 55, Písek
7. – 8. VOŠ a SPŠ Volyně, Resslova 440, Volyně
9. – 10. VSG Vimperk, Pivovarská 69, Vimperk
9. – 10. OA T. G. Masaryka J. Hradec, Husova 156/II, J. Hradec

Středoškolské hry O pohár hejtmana Jihočeského kraje přináší také zajímavou konfrontaci mládežnických reprezentantů a dětí, které hrají volejbal pro radost v rámci tělocviku. „Myslím, že pro děti je to zajímavé zpestření. Turnaje se účastní samozřejmě i děti, které hrají volejbal za VK České Budějovice a připravují se na finálové turnaje svých kategorií,“ připomíná Tomáš Skolka úspěšné mládežnické kategorie Jihostroje, které i v této sezoně budou bojovat o medaile.

Na základní škole Oskara Nedbala nechyběli ani profesionální volejbalisté Jihostroje České Budějovice – Ignacio Luengas a Oliver Sedláček – kteří si za dětmi odskočili během náročných příprav extraligového play-off. Společně s hejtmanem Martinem Kubou předali ceny finalistům středoškolských her.

Organizátoři poháru hejtmana si pochvalovali mimořádně povedený ročník. „Letos se nám podařilo projekt rozšířit, zapojilo se více škol. Středoškolské hry moc baví nejen nás, ale hlavně školáky. Budeme rádi, když bude projekt pokračovat i v dalších letech a budeme ho moct nadále rozvíjet,“ těší se Skolka, který nezapomněl poděkovat Jihočeskému kraji a také svému kolegovi Přemyslu Šestákovi z DDM České Budějovice.

Partneři středoškolských her O pohár hejtmana Jihočeského kraje


Fotogalerie

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 28. 5. 2024

Robinho: Mati Giraudo mi Jihostroj pořád vychvaloval

Aktuální zpráva 27. 5. 2024

Z Francie přichází dynamický smečař Robinho