Shrnutí zápasu 12. 2. 2015

Pětisetovou bitvu Jihostroj prohrál a roli favorita nesplnil

Výhodu domácího prostředí dokázali dokonale využít šestí volejbalisté Volley Team ČZU Praha, kteří porazili druhý Jihostroj po velkém boji 3:2. České Budějovice měly v zápase několik slabých momentů, které soupeř trestal. Jihočeši prohráli tiebreak svými dvěma chybami v závěru.
10. kolo, čt 12. 2. 2015, 18:00
VK Lvi Praha
3:2
-19, 18, 14, -22, 14

VK Lvi Praha: Démar, Džavoronok, Hrdý, Kuboš, Kučka, Lohr, Patočka, Pavelka, Pondělíček, Sadílek, Trojan, Záveský. Trenér Rafael Petry.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Sobotka, Kuliha, Kriško, Hupka, Šulista, Fila, Zapletal, Pleva, Tibitanzl. Trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Kvarda, Večeřa.
Čas: 115 minut.
Nejvíce bodující hráči: Džavoronok 22, Kriško 15.

První set se Budějčákům povedl. Od začátku měli navrch a soupeře přehrávali. Po dvou bodech ze hry a následném přímém bodu z podání vedli 3:0. Domácí tým marně doháněl jihočeské vedení, které bylo postupně 13:7 a 19:11. Pak se Praha sice zlepšila, ale na více než čtyři body se nedotáhla. Hosté si vedení pohlídali a vyhráli 25:19.

I nástup do druhé sady byl pro hosty úspěšný. Po sérii bodů vedli 5:1. Pražané ale dokázali mobilizovat síly a favorita trápit. Výsledkem byly průběžné stavy 11:11 a 18:18. Pak začali hosté kazit. Fila a Mach se neprosadili při útoku, špatný příjem nebo útok Kulihy do autu byly důvodem prohry 18:25.

Do třetího setu vstoupil Jihostroj prachbídně. Rychle prohrával 3:7, 7:12 a 9:17. Byla to rychlovka, která netrvala ani 20 minut. Pražané využívali sebemenších chybek v hostující hře. České Budějovice neměly ani jednu povedenější sérii a set ztratily 14:25.

Čtvrtá sada byla divácky hodně atraktivní. Soupeři se přetahovali o každý míč a k vidění byly pěkné výměny. Ve vedení byli častěji hosté, vždy ale jen o bod. Až za stavu 8:9 přišla první povedená řada získaných bodů. Jihočeši rázem vedli 12:9 a měli našlápnuto na další zisky. Jenže domácí už znali na protivníka recept a skóre otočili na 15:13 a 19:18. Zkušenější Budějovice ale závěr zvládly – 25:22.

Na sety to bylo 2:2 a rozhodnout musel tiebreak. A v něm přišla ještě lepší podívaná než ve čtvrté sadě. Nejprve vedli hosté, pak zase domácí. Praha měla k vítězství blíže, když vedla 12:9. Jihostroj, který má více zkušeností, dokázal ještě srovnat na 14:14. A i další dva body zařídili hosté.