Shrnutí zápasu 6. 4. 2015

Finále je blízko. Karlovarsko vzdorovalo jen jeden set

Volejbalisté VK Jihostroj České Budějovice mají postupový mečbol. Vyhráli i třetí zápas semifinálové série s VK ČEZ Karlovarsko a zítra mohou slavit postup. Utkání měli Jihočeši pod kontrolou a vyhráli bez ztráty sady.
Semifinále 3, po 6. 4. 2015, 17:00
VK ČEZ Karlovarsko
VK Jihostroj České Budějovice
0:3
-15, -25, -18

VK ČEZ Karlovarsko: Szczerbaniuk, Kust, Loftesnes, Sukuba, Mihajlovič, Rojas - libero Pfeffer. Střídali Janků, Málek, Bartůněk a Koláček. Trenér Petr Brom.

VK Jihostroj České Budějovice: Kriško, Kuliha, Sobotka, Habr, Michálek, Mach - libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 75 minut
Rozhodčí: Hudík – Renčín
Nejvíce bodující hráči: Mihajlovič (16) – Kriško (19)
Stav série: 0:3

Karlovarsko začalo na domácí půdě aktivně a dokázalo se prosazovat. Jihostroj ale vždy dokázal na bod soupeře zareagovat, a tak byl průběžný stav vyrovnaný 6:6. Pak přišel na podání Michal Kriško a začala českobudějovická série. Mathias Loftesnes byl při útoku zablokován dvojicí Vladimír Sobotka, Filip Habr – 6:7. Kriško v dalších hrách předvedl několik skvělých zákroků v obraně a navíc přidal i eso – 6:11.

A to byl rozhodující moment prvního setu. Jihostroj si hlídal bez problémů vedení a další bodovou sérií odskočil až na 13:21. Setbol vybojoval Jan Kuliha a po podání do sítě od Roberta Szczerbaniuka mohla početná skupinka jihočeských fanoušků oslavovat zisk úvodní sady – 15:25.

I druhý set začalo Karlovarsko bodem. Budějovice šly do vedení po útoku Habra po lajně – 2:3. Když se prosadil i Kuliha, byl stav 4:6. Karlovarsko dokázalo srovnat na 8:8 a záhy šlo do vedení 13:11. Jihostroj nakopl blok Macha, po kterém hosté získali další tři body – 13:15. Jenže i domácí tým dokázal uhrát bodovou sérii a otočil stav na 16:15.

Body Málka a Kulihy znamenaly průběžný stav 18:18. Drama ve druhé sadě pokračovalo až do konce. Za stavu 20:19 šel do hry blokař Michal Koláček, ale ani on k rozdílovému bodu nepomohl. Za stavu 23:23 šel na podání Kriško a připsal si přímý bod z podání a setbol. Kriško zariskoval na servisu, ale zamířil do autu. Karlovarsko odvrátilo i další setbol, který vybojoval Michálek. Třetí setbol pro České Budějovice získal tvrdým útokem Kriško. Se štěstím pak podal Sobotka a připsal si přímý bod z podání – 25:27.

Stejným scénářem začal i třetí set. Mihajlovič poslal domácí do vedení, Jihostroj ihned kontroval – 1:1. Karlovarsko získalo další dva body, ale hosté reagovali útoky Habra a Kriška. Trenér Petr Brom se pokusil zastavit rozjetého Habra na servisu oddechovým časem, což se mu také povedlo. Domácí po třech ztracených bodech snížili útokem Málka – 5:7. Kriško následně z levé strany diagonálním útokem prostřelil obranu, jenže Karlovarsko se drželo na dosah – 8:9.

Další výměny patřily Jihostroji, který využil chyby v domácí rozehře a odskočil na 10:15. Slušným náskokem českobudějovický tým nepohrdl a postupně kráčel za třetím vítězstvím – 12:17, 14:19, 16:21 a 18:23. Mečbol vybojoval po útoku středem Vladimír Sobotka a ten samý hráč pak z podání zápas ukončil – 18:25.

Čtvrtý zápas, po kterém může Jihostroj slavit postup do finále, se hraje zítra od 19 hodin.

Ohlasy

Petr Brom, trenér VK ČEZ Karlovarsko:
Budějovice odehrály velice dobrý zápas. Nedělaly chyby ve hře ani na servisu. V prvním setu to bylo o podání a naší přihrávce. Druhý set jsme nedohráli koncovku, a to byl velký faktor zápasu. Rozhodlo to, že Budějovice v důležité chvíli daly eso. Zítra musíme vyhrát. Budeme bojovat. Nechceme prohrát 0:4.

Jan Svoboda, trenér VK Jihostroj České Budějovice:
Rozhodl soustředěný výkon, obrovská bojovnost, tlak a agrese. Zápas jsme měli pod kontrolou, i když koncovka druhé sady byla vypjatá. Věřím, že při našem nasazení bychom i při ztrátě setu vyhráli. Nemyslím si, že soupeř hraje špatně, ale my prostě hrajeme lépe.