Shrnutí zápasu 9. 11. 2015

Jihostroj smetl ČZU a nadále pokračuje v suverénní jízdě

Souboj posledního celku tabulky s prvním týmem, takový zápas se odehrál na taraflexu ČZU Praha. A Jihostroj nedal domácím sebemenší šanci. Ani v jednom setu nepovolil Pražanům více jak devatenáct bodů a v klidu si došel pro vítězství 3:0 na sety.
5. kolo, po 9. 11. 2015, 17:00
VK Lvi Praha
0:3
-19, -16, -16

VK Lvi Praha: Sobek, Patočka, Záveský, Lohr, Ribeiro, Hudák - libero Pondělíček. Střídal Pavelka. Trenér Rafael Petry.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Maciel, Sobotka, Kraffer, Habr, Michálek - libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Grabovský - Pecháček.
Čas: 70 minut.
Diváci: 600.
Nejvíce bodující hráči: Lohr (13) - Maciel (15).

Jako první se na podání postavil kapitán Jihostroje Filip Habr, který třemi skvělými servisy poslal hosty do vedení 3:0 a domácí trenér tak sáhl k oddechovému času. Konec Habrovy šňůry přišel při pátém podání, kdy balon zamířil do sítě. ČZU působilo v dalším průběhu prvního poločasu nervózním dojmem a do prvního technického time-outu šlo se ztrátou pěti bodů. První desítku bodů završil úspěšným blokem Sobotka. Pak se třemi body v řadě blýskl také domácí tým a snížil na 7:10. České Budějovice ale pokračovaly v soustředěném výkonu a nepustily Pražany na dostřel. Do druhé povinné pauzy se tak hosté dostali s vedením 16:12. Krásná výměna předcházela devatenáctému bodu Budějovických. Kryštof doběhl dlouhý míč, který vrátil do hřiště a následná smeč domácích skončila na blocích Jihostroje. Budějovičtí volejbalisté pokračovali v jednoznačném výkonu a první set ovládli v poměru 25:19.

I začátek druhého setu začali lépe hráči Českých Budějovic. Rychle se dostali do vedení 3:0, své vedení opět postupně zvyšovali a body přibývaly jak na běžícím pásu. Důkazem toho bylo vedení 11:4 a naprostá dominance Jihočechů. Ta na chvilku opadla, když vysokoškoláci uhráli tři body v řadě, ale válec v podání Jihostroje se valil dál a stále si udržoval náskok sedmi bodů. Když navíc Habr zaznamenal eso, poskytl svému týmu osm setbolů. A hned ten první využil Maciel dělovou smečí. Jihočeši tak ovládli druhý set výsledkem 25:16. V tomto setu si Jihostroj připsal dokonce šest úspěšných bloků!

Poprvé do vedení se dostali Pražané až ve třetím setu, kdy se jim podařila první výměna. Budějovice ale čtyřmi body v řadě hned v úvodu otočily průběh. Nicméně hráčům z hlavního města se dařilo držet v kontaktu se svým sokem. Na první technický oddechový čas došlo za stavu 8:5 pro hosty, ale domácím se podařilo vzápětí vyrovnat. Pak opět převzali iniciativu Jihočeši a svému protivníkovi se opět začali vzdalovat. Skvělý zápas hrál zejména hostující Sobotka, kterému se dařilo nejen na bloku, ale také na servisu. Ve třetím setu si připsal tři přímé body v řadě a Jihostroj kráčel k vítězství mílovými kroky. Když poté Mach vytloukl bloky, měli hosté devět mečbolů. Využit byl druhý po chybě domácích a českobudějovický klub si tak připsal další tři body a bez ztráty bodu vládne české volejbalové extralize.

Další ligové utkání čeká Jihostroj v sobotu 14. listopadu, kdy na své palubovce přivítá od 18 hodin Ústí nad Labem.