Shrnutí zápasu 11. 2. 2016

Zlín dva sety vzdoroval. Přesto všechny body zůstávají na jihu Čech

Další povedené utkání mají za sebou volejbalisté Český Budějovic. V rámci osmnáctého kola přijel na jih Čech soupeř ze Zlína. Ten v prvním setu vůbec nevzdoroval a podlehl vysoko 14:25. Další dvě sady už byly vyrovnané, přesto byl v koncovce úspěšnější Jihostroj, který je vždy ovládl poměrem 25:23.
18. kolo, čt 11. 2. 2016, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VSC Fatra Zlín
3:0
14,23,23

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Fila, Sobotka, Kuliha - libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.

VSC Fatra Zlín: Truong, Vašíček, Kolář, Hupka, Navláčil, Mlčuch – libero Obdržálek. Střídali Přikryl, Motyčka, Barák a Uchytil. Trenér Roman Macek.

Rozhodčí: Dmejchal - Rychlík
Čas: 76 minut
Nejvíce bodující hráči: Fila (15) - Vašíček (14)

Na servisu začal hostující Zlín, ale po Michálkově smeči uzmuli první bod domácí. Tentýž hráč rozhodl také druhou rozehru, kdy razantně zatloukl balon k zemi. České Budějovice držely náskok i nadále a dokázaly ho před prvním technickým oddechovým časem navýšit na rozdíl čtyř bodů. Když ihned po pauze předvedl Kuliha skvělý blok, bylo to už 9:4. Jakmile se vedení Jihočechů rozrostlo až na 13:6, sáhl hostující trenér k oddechovému času. I nadále ale náskok domácích volejbalistů narůstal. Po Habrově esu byl rozdíl dokonce devítibodový. Jihostroj první set naprosto ovládal a nepřipouštěl si žádné komplikace. Za stavu 24:10 se domácím borcům naskytla příležitost čtrnácti setbolů! Když Jihočeši nevyužili první čtyři, vzal si oddechový čas také trenér domácích Jan Svoboda. A hned ten další už České Budějovice využily. Konkrétně Jan Kuliha. Jihostroj tak ovládl první set v poměru 25:14.

Také druhou sadu začali lépe českobudějovičtí volejbalisté, kteří se rychle ujali dvoubodového vedení. To se však Zlínským podařilo záhy smazat. Do první povinné přestávky byl vývoj stále poměrně vyrovnaný. Přesto Jihočeši vedli 8:6. Jihostroj se dostal do vedení o tři body, ale hosté ze Zlína ho postupně začali likvidovat. I do druhého technického time-outu však šli domácí s tříbodovým vedením. Po něm uhráli hosté dva body, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Domácí si stále udrželi mírné vedení, se kterým šli i do koncovky druhého setu. Zlínským volejbalistům se ale nakonec podařilo vyrovnat na 20:20 a domácí si vzali time-out. Ten jim pomohl a třemi body v řadě opět svému soupeři odskočili. Pro oddechový čas tak sáhl také trenér Macek. A i jeho družstvu pauza pomohla. Dvěma body se dostali opět na dostřel, ale otočit skóre se jim už nepovedlo. Druhý set zvládli domácí 25:23.

Třetí sadu začal Jihostroj famózně, když z prvních sedmi výměn získal hned šest. Trenéru Mackovi tak nezbylo nic jiného, než si vzít time-out. Náskok, ačkoliv ne tak vysoký, si České Budějovice udržovaly i nadále. Při druhém technickém oddechovém čase ukazoval ukazatel skóre stav 16:12 pro domácí, který hosté korigovali dvěma body. Za stavu 21:18 si trenér zlínských volejbalistů vyžádal opět pauzu a soupeř se opět dotáhl na rozdíl jediného bodu. Přesto si Jihostroj vybojoval na domácí palubovce dva mečboly. A po chybě jednoho z hostujících hráčů byl ten druhý využit a všechny tři body tak zůstaly na jihu Čech.

Ohlasy

Jan Svoboda, trenér VK České Budějovice:
První set byl jasný. V dalších setech jsme vždy vedli o pár bodů, ale myslím, že soupeř lépe ztrátoval. Dle mého názoru byli neúspěšní ve vysokých balonech a to y dvě vyrovnané sady rozhodlo.

Roman Macek, trenér VSC Fatra Zlín:
Špatně se mi to hodnotí. V prvním setu nás soupeř rozebral servisem. Poté jsme vzdorovali, ale stále byli domácí o krok dopředu. Vždy byli o pár bodů před námi a to v koncovkách rozhodlo.