Shrnutí zápasu 17. 3. 2016

Jihostroj nedal Zlínu šanci ani podruhé a vede v sérii 2:0

Ani v druhém čtvrtfinálovém utkání se Jihostroj se svým soupeřem příliš nenadřel. Stejně jako ve středečním utkání nenechal svému soupeři ani set a zvítězil poměrně hladce 3:0.
Čtvrtfinále 2, čt 17. 3. 2016, 18:00
VSC Fatra Zlín
3:0
18, 12, 21

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Fila, Sobotka – libero Kryštof. Střídal Kuliha.

VSC Fatra Zlín: Uchytil, Truong, Vašíček, Kolář, Navláčil, Mlčúch – libero Obdržálek. Střídali Hupka, Motyčka, Bláha.

Rozhodčí: Kvarda - Kořenek
Čas: 74 minut.
Nejvíce bodující hráči: Sobotka (14) - Kolář (15)
Stav série: 2:0

Od začátku zápasu byl k vidění vyrovnaný volejbal, ve kterém se ani jeden z týmu ne a ne utrhnout. Jako prvnímu celku se to nakonec povedlo Jihostroji, který odskočil na rozdíl tří bodů. A po úspěšných blocích a kvalitním servisu svítil na ukazateli skóre stav 12:6 pro domácí. Hostující trenér si za tohoto stavu vybral i svůj druhý oddechový čas. České Budějovice pokračovaly ve zlepšeném výkonu nadále a náskok se rozrostl až na osm bodů. Do koncovky prvního setu šli domácí s desetibodovým vedením! Zůstala tak pouze otázka, kolik bodů hosté uhrají. Ukazatel se zastavil na čísle 18 a Jihočeši tak mohli slavit zisk první sady.

V setu číslo dva se domácí dostali rychle do vedení 7:3 a na tuto situaci zareagoval trenér Macek oddechovým časem. Zlín se poté dostal do kontaktu, ale pouze na chvíli. Jihostroj ale zařadil vyšší rychlostní stupeň a opět odskočil. I díky esu Vladimíra Sobotky se šlo do druhé povinné pauzy za stavu 16:9 pro domácí. A ani v tomto setu to nevypadalo na dramatickou koncovku. Za stavu 24:12 měli domácí dvanáct setbolů! Díky kvalitnímu bloku využili hned první a i druhý set měl stejného vítěze.

Třetí část nezačala úplně podle představ českobudějovického týmu. Po prvních dvou výměnách prohrával 0:2, ale následující tři body už si připsali na konto Jihočeši. Své vedení v dalším průběhu setu navýšili na tři body, ale Zlín se nevzdal a dokázal vyrovnat na 10:10. Trenér Svoboda si vyžádal oddechový čas a po něm už zase přiskakovaly body na stranu domácích volejbalistů. Vše ale nasvědčovalo tomu, že třetí set bude zatím nejvyrovnanější. Jihomoravané se dostali díky kvalitnímu útoku podruhé v zápase do vedení, ačkoliv pouze o bod. Drama pokračovalo i nadále. Až po druhém technickém oddechovém času se Jihočeši opět dostali do většího bodového rozdílu. Do koncovky šli za stavu 20:17. A i tento set už domácí dotáhli k vítězství. Hlavně díky skvělé sérii Vladimíra Sobotky na podání zvítězil Jihostroj 25:21, celkově 3:0 a v sérii vede už 2:0.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice)
K dobrému servisu jsme přidali i obranu na saku. Měli jsme vyšší počet bloků než včera a to nám hodně pomohlo. S výkonem jsem spokojen.

Roman Macek (trenér VSC Fatra Zlín)
Utkání bylo jako přes kopírák. Domácí měli opět skvělý servis, který jsme nedokázali eliminovat. Z toho vyplynul ten velký bodový rozdíl.