Shrnutí zápasu 29. 10. 2016

Jihostroj schytal debakl na palubovce Kladna

Rychlé vystřízlivění. Po výborném vstupu do nové extraligové sezony Jihostroj tvrdě narazil. Po dvou jasných vítězstvích zajížděl na hřiště Kladna, kde absolutně nestačil. První set byl sice vyrovnaný, ale další dvě sady skončily jasným rozdílem ve prospěch domácího týmu. České Budějovice se tak vrací bez bodu po prohře 0:3 na sety.
3. kolo, so 29. 10. 2016, 18:00
Kladno volejbal cz
3:0
22, 16, 19

Kladno volejbal cz: van Haarlem, Hietanen, Trojan, Křesťan, Hýský, Zajíček – libero Sparidans. Střídal Dillien.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Kraffer, Gevert, Habr, Michálek, Sobotka – libero Kryštof. Střídali Červinka, Fila, Todua. Trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Kovář - Kvarda.
Čas: 75 minut.
Nejvíce bodující hráči: Křesťan (9) – Michálek, Habr (4).

Zápas začali Jihočeši výborně a hned v úvodu si dokázali vypracovat náskok, který postupně navyšovali. V jednu chvíli vedli hosté na horké kladenské půdě o čtyři body, ale domácí se nevzdávali. Uprostřed sady snížili na rozdíl pouhých dvou bodů a byli zpátky ve hře. Pak se ovšem slova opět chopil univerzál Gevert, který vytloukl kladenské bloky a opět navracel vyšší bodové vedení. Nicméně Středočeši skóre otočili a v koncovce první sady byli vítězství blíže. A to nakonec přišlo. Po vytlučených blocích slavilo Kladno. Jihostroj tak prohrál v první sadě 22:25.

Druhý set začal vyrovnaně a ani jeden z týmů se ne a ne utrhnout do bodového trháku. To platilo až do stavu 6:6. Potom začala kladenská dominance a šest bodů v řadě! Tuto bilanci však Jihostroj zastavil a dvěma body snížil. Kladno si ale udržovalo konstantní čtyřbodový náskok. Českým Budějovicím se ale nedařilo náskok stáhnout zpět a Kladenští šli do pohodové koncovky s pětibodovým náskokem. Jihočeši tak padli i v sadě číslo dva a to o propastných devět bodů 16:25.

I set s pořadovým číslem tři začal vyrovnaně. Přesto v prvním technickém oddechovém času vedli domácí o dva body 8:6. Za stavu 10:7 pro domácí si trenér Jan Svoboda vyžádal klasický time-out. Průběh třetího setu byl stále podobný. Jihostroj snížil, Kladno opět odskočilo. A tak pořád dokola. Při druhé povinné pauze vedli Středočeši 16:12. Hosté na svého soupeře nestačili a ten se tak mílovými kroky přibližoval velice cennému skalpu. A ten přišel. Českobudějovičtí volejbalisté prohráli i ve třetím setu, tentokrát 19:25. Ze Středočeského kraje si tak neodváží ani bod po jasné porážce 0:3 na sety.

Další zápas UNIQA extraligy čeká Jihostroj už ve čtvrtek 3. listopadu, kdy ve Sportovní hale přivítá od 18 hodin Ústí nad Labem.