Shrnutí zápasu 17. 10. 2016

Kvalitní volejbal předvedlo EGE s Brnem. Bohužel však nakonec podlehlo

Sedma Novák, Šotola, Lopata, Humler, Kozák, Polák, libero Suchan prohrávala do stavu 13:16, šla do vedení 19:17, hosté znovu vedli 20:23, EGE bodovalo 23:22, Tesla ještě srovnala, ale závěr patřil EGE.
5. kolo, pá 14. 10. 2016, 19:00
VK EGE
Brno B
2:3
23,15,-20,-23,-12

Ve druhém setu od začátku bylo suverénní EGE.

Ve třetím setu od stavu 7:7 stále vedli hosté a nedali domácím šanci. Střídal Koranda Nováka a Ulč Šotolu (11:13,17:21).

Čtvrtý set vedli domácí do stavu 16:12, kdy po jejich chybách hosté stav srovnali, do 23:22 vedli vždy o bod domácí, ale v závěru excelovali hosté. Střídal Koranda Humlera (7:7).

Rozhodující set začali lépe hosté (1:3) a tento náskok do konce udrželi. Střídal Sova zraněmého Poláka (2:5).

Zápas přinesl velmi dobrý volejbal s dlouhými výměnami, v závěru mladíkům EGE docházely síly. Hosté EGE přehrávali účinnějším servisem a bojovností.