, čt 7. 12. 2017, 17:00
Hapoel MATE-ASHER AKKO
2:3
23, 22, – 19, -20, -15

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice nastoupili k utkání Poháru CEV v izraelské Haifě.

Úvod ukázal, na čem je hra izraelského celku založená. Vynikající byla hra v poli. V té Jihostroj za svým zaostával. Navíc Hapoel těží z přesných a těžko čitelných nahrávek Dána Jacobsena. Ten umí také překvapivě, levačkou, zaútočit. Úvodní set prohráli Jihočeši o dva body.

Postupně se začaly množit chyby na přihrávce a český mistr ztrácel: 17:14 a 22:19. Druhý set získali domácí, kteří lépe útočili, naprosto zaslouženě: 25:22.

Pak se konečně ohřál ve vedení také Jihostroj: 8:14. Servisem potrápil izraelskou sestavu jihočeský smečař Halaba a útokem pomohl i střídající Fila. Rozjetí hosté zvládli třetí i čtvrtý set a první duel rozhodoval tie break. V něm se do trháku dostali domácí: 6:3. Set i zápas ale vyhráli Jihočeši.

Odveta se bude hrát na jihu Čpech 20.12.

Hapoel Mate – Jihostroj ČB 2:3 (23, 22, – 19, -20, -15), čas: 126 minut, rozhodčí Salabšjan (Srbsko – Makovskij (Polsko). Diváků 420. Jihostroj ČB: Palgut, Křesťan, Ondrovič, Mach, Halaba, Michálek, – libero Kryštof (Todua, Kraffer, Fila). Trenéři Dvořák, Skolka.