Shrnutí zápasu 20. 10. 2013

Jihostroj zvítězil v Benátkách, utkání dominoval Kriško

Vydřené dva body si v sobotu přivezl extraligový vicemistr ze svého prvního výletu do Benátek nad Jizerou. Velmi nervózní úvodní utkání letošního ročníku Uniqa extraligy volejbalistů skončilo šťastně pro Jihostroj České Budějovice až po pěti setech.
1. kolo, so 19. 10. 2013, 17:00
VK Benátky nad Jizerou
2:3
-18, 22, -25, 22, -6

VK Benátky nad Jizerou: Starý, Ticháček, F. Nesvačil, Kohlmann, M. Nesvačil, Škach – libero Steffan. Střídali Němeček a Dittrich. Trenér Jindřich Licek.

VK Jihostroj České Budějovice: Kuliha, Kriško, Fila, Mach, Sobotka, Habr - libero Hupka. Střídali Zapletal, Michálek a Sukuba. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 120 minut. Nejvíce bodující hráči: Kriško 29, Nesvačil 20, Fila 14, Kuliha 13. Rozhodčí: Antušák, Pecháček.

Svůj premiérový zápas nové sezony Budějčáci vyhráli 3:2, což by se na první pohled nemuselo jevit jako úspěch. Je třeba ale podotknout, že Benátky do letošní sezony silně posílily svůj kádr, a to zejména o zkušeného nahrávače Škacha, který působil několik let v Berlíně.

Jihostroj vstoupil do utkání poměrně slušně, Benátky zatlačil servisem a získal první sadu v poměru 25:18. Ve druhém a ve třetím setu se přestalo dařit smečařům, naši hráči se nevyvarovali mnoha chyb na podání a utkání se pozvolna měnilo v drama.

Ve čtvtém setu se herně probudil Tomáš Fila a podpořil na útoku výborně hrajícího univerzála Kriška. Forma obou hráčů gradovala v tie-breaku, který Jihostroj vyhrál 15:6 a připsal si první dva body do extraligové tabulky.

První ostré extraligové utkání bylo pro naše hráče výbornou zpětnou vazbou před prvním zápasem proti černohorské Budvě v Lize mistrů. Jihostroj musí nutně potrénovat servis. Benátkám sice nasázel sedm es, ale také si připsal dvacet pět chyb na podání.

V poli velice dobře zahrál Robert Hupka, který držel pomyslný prapor na přihrávce. Výbornou formu si udržuje univerzál Michal Kriško, který si v utkání připsal 29 bodů. "Kriši" dostal celkem 47 nahrávek, uhrál 25 bodů útokem, jeden bod si připsal na bloku a tři na servisu. Úspěšnost na útoku si tedy udržoval nad 50 procenty, což je před důležitým utkáním v Budvě jenom dobře. "Měl jsem v utkání pomalejší rozjezd, ale potom jsem se rozehrál a uhrával důležité míče. Z toho mám radost," říká s úsměvem Michal Kriško.

Záznam utkání ze serveru Tvcom.cz

Další extraligové střetnutí odehraje Jihostroj příští sobotu od 18 hodin v domácí hale proti Brnu. Už ve čtvrtek se ale představí v černohorské Budvě při úvodním duelu Ligy mistrů.

„Musím přiznat, že jsem takhle dramatický zápas očekával hlavně z toho důvodu, že šlo o první utkání, a také proto, že Benátky disponují poměrně slušným kádrem. Vedli jsme 1:0 a potom ještě 2:1. Kromě prvního setu, kdy jsme soupeře jasně přehráli, byly ostatní sady velmi vyrovnané. V průběhu utkání se nám nedařilo soupeře příliš zatlačit servisem, z toho pak plynula i horší obrana na síti a v poli,“ popsal průběh zápasu trenér Jihočechů Jan Svoboda.