Shrnutí zápasu 3. 11. 2013

Zaváhání v úvodu Jihostroj odčinil a Odolenu Vodu porazil

Volejbalisté Jihostroje vezou z Odoleny Vody cenné vítězství 1:3, které vyneslo Jihočechům průběžné druhé místo v tabulce Uniqa extraligy za překvapivým lídrem ze Zlína, který si poradil s hvězdami nabitou Příbramí stejným poměrem.
3. kolo, so 2. 11. 2013, 18:30
AERO Odolena Voda
1:3
19, -15, -14, -21

AERO Odolena Voda: Krama, Prajzler, Kotrch, Vachoušek, De Souza, Sobek - libero Dumek. Střídali Pavelka, Sedlář, Hladík a Douglas

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Michálek, Sobotka, Kriško, Fila, Habr - libero Hupka. Střídali Zapletal a Kuliha

Čas: 94 minut. Rozhodčí: Kostka, Peloušek. Nejvíce bodující hráči: De Souza 17, Michálek 12, Kriško 12.

Jihočeský celek prohrál hned úvodní set, ve kterém se Odolce dařil zejména servis, a Jihostroj tak měl problémy s útokem. Odolena Voda vyhrála první sadu v poměru 25:19. Zbytek zápasu už ale celkem přesvědčivě ovládli hosté.

„V první sadě soupeř výborně servíroval, a i když se nám podařilo dotáhnout bodové manko na 15:15, pak přišla další šňůra dobrých podání a set jsme ztratili. Od druhé sady jsme začali podávat plachtící servis skoro výhradně na brazilského smečaře De Souzu, který měl tak ztížený útok, protože byl stále zaměstnán přihrávkou - a ta se mu také stoprocentně nedařila. Od této chvíle byl zápas již pouze v naší režii,“ ohodnotil průběh všech čtyř setů blokař Jihostroje Radek Mach.

„Nám v prvním setu šel dobře servis, tím pádem se nám dařilo i ubránit útočníky Jihostroje a prakticky vymazat útok středem. Od druhé sady se však karty otočily a České Budějovice, které se na servisu trápily, nám začaly dělat velké problémy hlavně plachtícím podáním od Macha a Michálka. Z toho plynul náš horší útok. Také od druhého setu naskočil do hry nahrávač Zapletal, který viditelně hru zklidnil. Bohužel v tomto utkání nepodali dobrý výkon rozhodčí, ale to nebyla příčina naší porážky. My jsme do toho zápasu dali vše. Musím však přiznat, že pro nás je prioritou porážet hlavně soupeře okolo nás v tabulce. Na další utkání, které je velmi důležité, jedeme do Havířova. Tam bychom rádi bodovali,“ uvedl k zápasu blokař Odoleny Vody Matěj Prajzler.

Jihostroj čeká v pondělí náročný přesun na Ligu mistrů do polského Rzeszowa, kde sehraje zápas proti domácímu favoritovi skupiny C. O příštím víkendu pak mají průběžně druzí Jihočeši volno, další utkání české extraligy hrají až ve čtvrtek ve Zlíně, který zatím senzačně poráží favority soutěže.