Shrnutí zápasu 28. 11. 2013

Jihostroj udolal ČZU 3:2 a v tabulce se posouvá výš

Volejbalistům Jihostroje se podařilo to, co minulý týden jejich soupeři z Liberce - otočit utkání, ve kterém prohrávali 0:2, a nakonec slavit cenné vítězství. Celý zápas se hra domácích zlepšovala, což vedlo k zisku důležitých dvou bodů.
4. kolo, čt 28. 11. 2013, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Lvi Praha
3:2
-23, -22, 21, 21, 10

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sukuba, Fila, Michálek, Kriško, Habr, libero Hupka. Střídali Zapletal, Šulista a Pleva. Trenér Jan Svoboda.

VK Lvi Praha: Démar, Böhm, Finger, Marel, Patočka, Lohr, libero Pffefer. Střídali Pajma a Záveský. Trenér Jan Malina.

Čas: 120 minut. Nejvíce bodující hráči: Fila 18, Habr 15, Kriško 12 - Finger 22, Marel 13, Böhm 8, Lohr 8. Rozhodčí: Fink, Kořenek.

První sadu zahájil Jihostroj v dobrém tempu a vydobyl si i velmi nadějný náskok v koncovce - 18:16. ČZU však přidalo na servisu a rázem získalo jednobodové vedení 20:21. V samotném závěru setu domácí srazily na kolena dvě vlastní nevynucené chyby v podobě jasných autů po útoku a hosté tak získali první set nejtěsnějším rozdílem 23:25.

Do základní sestavy domácího mužstva nastoupil v druhém setu překvapivě mladý Šulista a dá se říci, že si nevedl vůbec špatně. Naopak v průběhu sady po několika neshodách s útočníky odešel ze hřiště nahrávač Habr a přišel zkušenější Zapletal.

Set byl velmi dlouho vyrovnaný. Jako první šlo však zásluhou lepšího servisu a přihrávky do vedení ČZU a smečaři domácího týmu se za neúčasti zraněného Kulihy i tak dost protočili na svých postech. Ani tato série střídání však domácím nepomohla a domácí podlehli Pražanům o tři body.

Do třetí sady konečně vstoupili domácí lépe než soupeř. V druhém technickém oddechovém čase vedl Jihostroj 16:12. Domácí hráli jako vyměnění a právem si připsali zisk setu v poměru 25:21.

Ve třetí sadě opadlo i nadšení akademiků, které je drželo nad vodou dva sety, a Jihostroj přesvědčivě kráčel do páté zkrácené sady. Když hostím odešel i příjem a servis, bylo jasné, že tiebreak je nevyhnutelný. Jihostroj sice nepochopitelně nevyužil první čtyři mečboly, ale ten pátý Filovi do hřiště upadl a Budějovičtí tak vyhráli 25:21.

V pátém setu domácí dokonali obrat ve skóre a soupeře již nepustili do žádného náskoku. Výhra 3:2 tak byla zasloužená.

„V dnešním utkání bylo nejdůležitější to, že jsme nesložili zbraně a trpělivě čekali na naši šanci, která přišla ve třetím setu. Naše hra se postupně zlepšovala ve všech činnostech. Jsme moc rádi, že jsme soupeře nakonec udolali a získali dva body. Před utkáním s Příbramí je to pro nás velmi důležité,“ komentoval výhru 3:2 libero domácích Robert Hupka.

„Nám po prvních dvou vyhraných setech začaly takříkajíc docházet síly. Jihostroj navíc začal hrát výrazně lépe na servisu a v konci utkání rozhodl o vítězství domácích výborně hrající Habr, který jak dobře nahrával, tak útočil a podával,“ ohodnotil utkání smečař ČZU Praha Martin Böhm.

Po sedmi odehraných zápasech patří Jihostroji průběžně čtvrtá příčka tabulky Uniqa extraligy s jednobodovou ztrátou na Liberec a právě ČZU Praha, které ale má jedno utkání předehrané.

V sobotu čeká Jihočechy další domácí duel. Do Českých Budějovic přijede mužstvo z Příbrami. Zápas začne ve Sportovní hale ve 20 hodin.

Ohlasy

Jan Svoboda (Jihostroj): „V prvních dvou setech jsme nebyli horší než Praha, která výborně přihrávala, ale nedohrávali jsme důležité balony. Obrat přišel s naším zlepšeným plachtícím servisem, Hupka začal chytat těžké balony, když se nedařilo Kriškovi, zastoupil ho Fila."