Shrnutí zápasu 18. 11. 2013

Narazila kosa na kámen. Jihostroj porazil Ostravu 3:0

Kromě první vyrovnané sady měl Jihostroj celé utkání proti loňskému soupeři z finálové série pod kontrolou. Dohrávka 6. kola Uniqa extraligy mezi Českými Budějovicemi a Ostravou tak byla hladší záležitostí, než všichni očekávali.
6. kolo, po 18. 11. 2013, 20:30
VK Jihostroj České Budějovice
VK Ostrava
3:0
28, 20, 22

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sobotka, Fila, Michálek, Kriško, Habr, libero Hupka.  Střídali Zapletal a Sukuba. Trenér Jan Svoboda.

VK Ostrava: Rehák, Haník, Čechmánek, Široký, Mauler, Fořt, libero Castello. Střídali Záhorský, Rodek a Dvořák. Trenér Zdeněk Šmejkal.

Čas: 86 minut. Rozhodčí: Krtička, Renčín. Nejvíce bodující hráči České Budějovice: Kriško 15, Michálek 14, Habr 10. Nejvíce bodující hráči Ostrava: Mauler 14, Rehák 12, Čechmánek 11.

První set byl pro domácí tak trochu jako na houpačce. Hned v úvodu získali domácí velmi nadějné čtyřbodové vedení, do druhého oddechového technického timeoutu však Ostrava domácí dotáhla a začínalo se takzvaně od znovu.

Při servisu Habra domácí Ostravě ujeli o čtyři body, ale hosté díky lepšímu útoku srovnali. S příchodem Zapletala se Jihočeši dostali do koncovky s malým vedením, ale Slezané srovnali na 24:24 a drama mohlo začít.

Na obou stranách bylo k vidění několik setbolů, Ostravští předváděli precizní hru středem, Jihostroj útočil kvalitně přes kůly. Nakonec rozhodl blokem Michálek. Jihostroj vyhrál 30:28.

Průběh druhého setu byl dlouho vyrovnaný. Jihostroj sice okolo jedenáctého bodu získal vedení o čtyři body, záhy ale náskok opět ztratil, a tak se do koncovky šlo za stavu 17:17.

Hosté se však od tohoto skóre nemohli odrazit a Jihostroj si vybojoval vedení 21:17. Tento nadějný náskok domácí udrželi a esem set zakončil Tomáš Fila na 25:20.

Do třetí sady Jihostroj vlétl a vedl záhy 10:5. Tohoto slibného vedení se drželi Budějčáci velmi dlouho. Ostrava sice dotáhla na rozdíl bodu (19:18), ale Habr svým servisem opět vrátil výrazné vedení na stranu domácích. Uhranou smečí ukončil sadu velmi dobře hrající Michálek.

„Že to bude 3:0, jsem nečekal. Ostrava v posledních utkáních hrála velmi dobře. Dnes však hosté v posledních dvou setech zkazili hodně servisů a udělali i nevynucené chyby. To nám nakonec v tomto velmi vyrovnaném utkání pomohlo k vítězství,“ zhodnotil dnešní duel nejlepší hráč zápasu Michal Kriško.

Nekompletní pořadí Uniqa extraligy 2013/2014 po 6. kole: 1. Zlín, 2. Benátky, 3. Liberec, 4. Ostrava, 5. JIHOSTROJ, 6. Příbram, 7. Praha, 8. Brno, 9. Havířov, 10. Odolena Voda, 11. Ústí nad Labem, 12. Staré Město.

Ohlasy

"Chtěli jsme odčinit porážku z minulého utkání ve Zlíně a to se nám povedlo. Předčili jsme Ostravu v její největší doméně, což je bojovnost. Kluky musím za výkon pochválit,“ řekl po utkání spokojený domácí trenér Jan Svoboda.

„My jsme do utkání vstoupili syrově, a to nás bohužel neopustilo. Naše největší deviza bojovnost nám dnes chyběla. Dělali jsme spoustu nevynucených chyb a soupeř naše zaváhání využíval ve svůj prospěch,“ ohodnotil utkání zklamaný trenér hostí Zdeněk Šmejkal.