Shrnutí zápasu 1. 12. 2013

Jihostroj vyprášil Kocoury a zvítězil 3:1

V prvních dvou sadách nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohl zápas domácím jakkoliv zkomplikovat, ale ve třetím setu se Euro Sitex Příbram v utkání 8. kola volejbalové Uniqa extraligy proti Českým Budějovicím nečekaně zvedl a v závěru bylo k vidění opravdové drama.
8. kolo, so 30. 11. 2013, 20:00
VK Trox Příbram
3:1
11, 15, -21, 21

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sukuba, Fila, Michálek, Kriško, Habr, libero Hupka. Střídal Zapletal. Trenér Jan Svoboda.

VK Trox Příbram: Kust, Anděl, Smith, Max, Čížek, Bezděka, libero Juračka. Střídali Kuchař, Málek a Kupilík. Trenér Petr Brom.

Čas: 92 minut. Diváci: 950 Rozhodčí: Hudík, Kořenek. Nejvíce bodující hráči: Michálek 16, Kriško 15, Fila 13 - Anděl 11, Smith 11, Burt 10

Jihostroj zpočátku setu tlačil příbramské hráče velmi dobrým servisem a Kocouři nebyli celou dobu schopni najít recept na kvalitní přihrávku. Trenér hostí Petr Brom tak byl nucen sáhnout ke střídání, a i když protočil takříkajíc celou lavičku, hosté podlehli v první sadě Budějovickým zatím nevídaným rozdílem 25:11.

Příbrami chyběl zkušený Novotný, který kvůli svému zranění sledoval utkání pouze z lavičky. Do druhé sady nastoupil na post univerzála mladý Kuchař. Jihostroj odskočil hostím před druhým technickým time outem opět zásluhou servisu. Středočeši přihrávali pouze na útočnou čáru, nebo v horším případě k soupeři, takže si kouč Brom musel vzít za stavu 19:13 oddechový čas. Na palubovku dokonce přišel druhý nahrávač Kupilík, ale zmar hostí to neukončilo a Jihočeši zvítězili 25:15.

Hosté zabrali ve třetí sadě na servisu a také zablokovali několik míčů, a tak za stavu 8:12 musel přijít na hřiště zkušený Zapletal. Kocouři hráli na hranici svých možností, což přineslo ovoce a ujali se šestibodového vedení. Zapletala zpátky vystřídal Habr a domácím se podařilo stáhnout na rozdíl čtyř bodů, ale Příbram opět zabrala a připsala si třetí sadu v poměru 25:21.

I když Kocouři velmi zlepšili svůj výkon i herní projev, vedení čtvrtého setu jako první utrhl Jihostroj. Záhy ale nedůslednými útoky Kriška a naopak velmi důraznou hrou Anděla přešli do vedení hosté. Jihostroj znovu vystřídal Habra za Zapletala a získal malý jednobodový náskok - 19:18. Sitexu jakoby došla šťáva, Anděl se přestal prosazovat, přihrávači přestali přihrávat a s hosty to nevypadalo dobře. Když navíc v útoku výborně zahrál blokař Sukuba, osud Příbrami byl zpečetěn a Jihostroj zvítězil 25:21.

„V prvních dvou sadách nám šel velmi dobře servis a Příbram nebyla schopna přihrát. Ve třetím setu se naše role otočily, a proto jsme tu sadu prohráli. Poslední set byl opravdu vyrovnaný. Soupeři chyběl zkušený Jakub Novotný, kterého postrádal hlavně při proměňování bodových akcí,“ komentoval průběh utkání univerzál Českých Budějovic Michal Kriško.

„První dva sety jsme neměli moc o co hrát. Budějovice nás tlačily servisem a naše úspěšnost v útoku byla velmi nízká. Poté se hra vyrovnala, ale my jsme udělali o něco více chyb. Soupeř nám uhrál spoustu bodů přes středovou zónu, a to jak z pipu, tak i ze sítě, což jsme nakonec nebyli schopni ubránit,“ řekl bývalý hráč Jihostroje Jakub Novotný, který kvůli natrženému vazu v rameni nemohl do zápasu nastoupit.

Velice atraktivní utkání Ligy mistrů proti favorizovanému Rzeszówu čeká českobudějovické fanoušky ve středu 4. prosince od 20 hodin. Fanklub Jihostroje prosí všechny domácí příznivce, aby na duel s Poláky přišli oblečeni v bílé barvě.

Jan Svoboda (Jihostroj):„Do zápasu jsme vstoupili soustředěně, dva sety jsme hráli dobře, do naší hry se pak vkradla zbytečně nejistota, která ale také pramenila z toho, že Příbram začala hrát lépe."

Petr Brom (Příbram):„Když to vezmu po setech, tak v prvním jsme působili hodně zakřiknutě. Od poloviny druhého jsme se začali bránit. Ve třetím jsme byli lepší než soupeř a rozhodl stav 20:20 ve čtvrtém, kdy jsme udělali dvě individuální chyby a bylo po zápase."