Shrnutí zápasu 9. 12. 2013

Jihostroj nepodal optimální výkon, přesto v Ústí zvítězil

Budějcký volejbalový tým zamířil po zápase Ligy mistrů proti Rzeszówu na sever Čech, kde na něj v sobotu večer čekal předposlední tým tabulky Uniqa extraligy z Ústí nad Labem.
9. kolo, so 7. 12. 2013, 17:00
SK Volejbal Ústí nad Labem
0:3
-22, -20, -27

SK Volejbal Ústí nad Labem: Pekárek, Kořínek, Mach, Hykš, Kraus, Vodvárka, libero Kotek. Střídali Bican, Hrzán, Bartůněk a Kauer.

VK Jihostroj České Budějovice: Habr, Fila, Mach, Kriško, Šulista, Sobotka, libero Hupka. Střídali Michálek, Sukuba a Zapletal.

Čas: 87 minut. Nejvíce bodující hráči: Hykš 17, Kraus 8, Kořínek 7 - Kriško 17, Fila 11, Sukuba 8. Rozhodčí: Dmejchal, Rychlík.

Tým Sportovního klubu Ústí nad Labem vede bývalý dlouholetý nahrávač Jihostroje René Dvořák. Ten se už před zápasem vyjádřil v tom duchu, že Jihočechy může jeho tým porazit pouze v případě, když bude hrát na 130 procent a Českobudějovičtí svého soka podcení.

Jihostroj svého soupeře nepodcenil, ale rozhodně se mu nepodařilo přehodit výhybku z utkání Ligy mistrů zpět do české extraligy.

V prvním setu trápil Jihostrojáky svým servisem domácí univerzál Hykš, který se prezentoval řadou povedených podání. Z nevydařeného úvodu se naši hráči oklepali a díky Sobotkově sérii na servisu si vytvořili náskok, který udrželi až do konce prvního setu.

V úvodu druhé sady se opakovala situace ze začátku té první. Poté obě družstva poctivě ztrátovala. Ústečtí volejbalisté se s blížící se koncovkou druhé sady nevyvarovali nevynucených chyb a umožnili Jihostroji, aby šel do vedení. To si budějčtí hráči podrželi a získali i druhou sadu ve svůj prospěch.

Do třetího setu vstoupili hosté koncentrovaněji a náskok si vypracovali hned na jeho začátku. V průběhu posledního dějství se však dopustili několika zbytečných chyb a umožnili domácím srovnat stav. Vyrovnaná partie skončila až za stavu 29:27 ve prospěch Jihostroje.

Všechny tři sady se odvíjely v podobném duchu. Domácí hráli bojovně v poli a snažili se o minimum nevynucených chyb. Zápas se rozhodoval v koncovkách setů, ve kterých prokázal Jihostroj větší zkušenost.

„Chtěli jsme Jihostroj potrápit a sami odehrát utkání tak, abychom měli z našeho volejbalu radost. To se nám povedlo. Škoda jen, že jsme neuhráli alespoň koncovku nějakého setu,“ konstatoval po zápase trenér domácích René Dvořák.

„Splnili jsme povinnost a do Českých Budějovic jsme přivezli tři body. To je ale jediné pozitivum. Po zápase s Rzeszówem za skvělé atmosféry a před televizními kamerami jsme se tentokrát nedokázali koncentrovat na utkání extraligy. Předvedli jsme průměrný výkon, se kterým jsem nebyl spokojen. Ústí bychom měli porazit mnohem větším rozdílem a za hodinu jet domů. Nyní už se opět přesouvá pozornost směrem k Lize mistrů. V pondělí odjíždíme do Paříže a pokusíme se urvat nějaké body,“ zhodnotil svůj tým Jan Svoboda, kouč Jihostroje