volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 1. 2. 2022

Jihostroj i podruhé porazil Prahu a postupuje do Final Four!

Díky výhře 3:2 z prvního duelu čtvrtfinálové série Českého poháru šel do odvety v lepší pozici Jihostroj. Druhý zápas začali lépe Lvi, kteří vyhráli první set. Jenže České Budějovice prokázaly svou kvalitu v domácím prostředí, když otočily utkání a vyhrály 3:1. Jihostroj si tak zajistil postup do semifinále Final Four, v němž se utká s Ostravou.
Český pohár – ČF2, út 1. 2. 2022, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Lvi Praha
3:1
15:25, 25:20, 25:16, 25:18

VK Jihostroj České Budějovice: Schouten, Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, Mach, libero Kryštof. Střídali: Sedláček, Šulista, Juračka

VK Lvi Praha: Janouch, T. Kriško, Todua, Toman, Smith, libero Moník. Střídali: Mihajlovič, Pliasetskij, Vodička, Čech

Nejvíce bodů: Schouten 21, Licek 17, Michálek 13 – Nedeljkovič 15, Smith 14, T. Kriško a Toman oba 10

Útoky: 40:47

Esa: 11:5

Bloky: 14:12

Chyby soupeře: 25:15

Rozhodčí: Rychlík a Dušek

Diváci: 820

Komentář

Záznam utkání najdete ZDE!

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Po zpackaném začátku jsme se i díky nějakému prostřídání hráčů dostali do hry. Myslím, že jsme to hlavně ubojovali. Jsem strašně rád, že jsme ten velmi nepříznivý stav po prvním setu otočili, protože bylo hodně těžké se z toho vyhrabat.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Po prvním setu jsme si řekli, že se nic neděje, protože na co Lvi sáhli, to složili. Takže byla jen otázka, jestli jim to vydrží i do druhého setu. Naštěstí nevydrželo. Od druhého setu jsme zlepšili servis, tím pádem jsme měli mnohem jednodušší pozici na síti i v obraně. To si myslím, že rozhodlo.

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): Jsme smutní, že jsme vypadli. Měli jsme zápas výborně rozehraný, zatlačili jsme Budějovice dobrou obranou a servisem do defenzivy. Bohužel od druhého setu se Jihostroj zlepšil a nám tlak na podání nevydržel. Do nás naopak začali řezat podáním Schouten, de Amo a Licek, kteří nás dostali od sítě. My jsme museli útočit do plných a přestali jsme se prosazovat. Navíc domácí dělali minimum chyb na útoku, což je u Jihostroje klasika. Naopak my jsme chyby dělali, a proto jsme prohráli.

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): Bohužel jsme nesplnili náš první cíl. Gratuluju Budějovicím k vítězství a postupu, byly lepším týmem.

Fotogalerie

tabulka ČEZ extraliga 2024/25

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Karlovarsko 24 55
3. Kladno 24 51
4. Jihostroj 24 45
5. Benátky n. J. 24 37
6. Liberec 24 34
7. Odolena Voda 24 33
8. Příbram 24 33
9. Brno 24 28
10. Beskydy 24 26
11. Ostrava 24 23
12. Zlín 24 22
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 01. 04. 2025

Semifinále play-off s Karlovarskem! Vstupenky v prodeji

Shrnutí zápasu 28. 03. 2025

Tentokrát bez tie-breaku. Jihostroj zdolal Benátky a je v semifinále!