Shrnutí zápasu 9. 1. 2014

Jihostoj porazil nepříjemného soupeře z Benátek 3:1

Benátky nad Jizerou přijely v dvanáctém kole volejbalové Uniqa extraligy do Českých Budějovic v pouhých devíti lidech, a to dokonce bez zkušeného nahrávače Škacha. Jihostroj marodky hostů naplno využil a vyhrál 3:1, čímž získal plný počet bodů.
12. kolo, čt 9. 1. 2014, 18:00
VK Benátky nad Jizerou
3:1
24, -20, 16, 19

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sobotka, Šulista, Michálek, Kriško, Zapletal, libero Hupka.  Střídali Fila a Kuliha. Trenér Svoboda.

VK Benátky nad Jizerou: Fučík, Dittrich, M. Nesvačil, Starý, Němeček, F. Nesvačil, libero Steffan. Střídal Sobek. Trenér Jindřich Licek.

Čas: 105 minut. Rozhodčí: Rychlík, Vojtíšek.

Nejvíce bodující hráči Jihostroje:Kriško 21, Michálek 12, Mach 9.

Nejvíce bodující hráči Benátek:Starý 15, Nesvačil Filip 15, Nesvačil Marek 10.

Domácí volejbalisté vstoupili do začátku první sady vcelku přesvědčivě a po krátké době vedli o čtyři body, a to dokonce 13:9. Karbo však nesložilo zbraně a došlo k dramatické koncovce, ve které byli domácí tím šťastnějším týmem a připsali si první set v poměru 26:24.

Druhou sadu naopak začaly lépe Benátky. Když se ujaly vedení 12:16, trenér Jihočechů musel sáhnout po střídání a mladého Šulistu nahradit zkušeným Filou. Jelikož ani toto střídání se stavem nic neudělalo, tak došlo ještě k jedné výměně a na hřiště se podíval i smečař Kuliha.

Rozjeté Benátky se už však nenechaly rozhodit a po několika nepřesných příjmech domácích hráčů zakončily druhou sadu ve svůj prospěch v poměru 20:25.

Ve třetím setu se opět vrátil na hřiště smečař Michálek a projevilo se to i na hře. Jihostroj začal jistěji přihrávat a také útočit. Za krátkou dobu si domácí připsali šestibodové vedení, které soustavně navyšovali až do stavu 25:16.

Úvod čtvrtého setu dlouho vypadal, že bude jednoznačnou záležitostí pro domácí, ale hostím se podařilo stáhnout na rozdíl dvou bodů. Dva dobré útoky však Jihostroj opět dostaly do čtyřbodového vedení, které se zásluhou chycených míčů v poli podařilo zvýšit na pět bodů. Domácí už žádné větší drama nepřipustili a dlouhý aut smečaře Sobka ukončil utkání za stavu 25:19.

„My bohužel máme docela velkou marodku. Dva důležití hráči základu dnes nemohli přijet, a tak jsme pouze v devíti lidech. Myslím si, že s ohledem na tuto skutečnost jsme nehráli až tak špatně, ale samozřejmě to mohlo být lepší. Ve čtvrtém setu se dá říci, že jsme již na soupeře neměli. Mě osobně mrzí, že když už jsem dnes konečně nastoupil v základu, tak se nám nepodařilo získat žádné body. Mrzí mě to o to více, že jsem Budějčák,“ řekl po utkání nahrávač Benátek Ondřej Fučík.

„Byl to můj první start v extralize mužů. Že budu na lavičce náhradníků, jsem se dozvěděl dnes ve 12 hodin, takže jsem ani nestihl být nervózní. V utkání jsme soupeře přehráli hlavně na servisu. Benátky se sice ve druhé sadě trochu utrhly, ale nemyslím, že to bylo tím, že kvalita byla na jejich straně, ale spíše euforií soupeře z několika vydařených míčů. V dalších setech jsme hosty trochu přitlačili servisem a výsledek si pohlídali,“ uvedl po utkání nahrávač kadetů Jihostroje Vojtěch Hornát, který zaskakoval jako druhý nahrávač při absenci Filipa Habra.