Shrnutí zápasu 3. 10. 2022

Z Prahy si Jihostroj body neodvezl. Na hřišti Lvů prohrál 0:3

Na hřiště Lvů cestoval Jihostroj v oslabené sestavě. Chyběli nahrávač Giraudo, libero Kryštof, blokař Sedláček a smečař Šulista. Jihostroj v prvním setu sahal po vítězství, ale koncovku zvládli lépe Lvi. Domácím se dařilo i v dalších dvou sadách a Jihočeši tak z Prahy body neodvezli. Napravit reputaci mohou ve čtvrtek ve Sportovní hale proti Zlínu (18).
3. kolo, po 3. 10. 2022, 17:00
VK Lvi Praha
VK Jihostroj České Budějovice
3:0
25:23, 25:19, 25:19

VK Lvi Praha: Čech, Todua, Schouten, T. Kriško, Tibitanzl, Janouch, libero Moník. Střídali: Kollátor, Pljasecký

VK Jihostroj České Budějovice: Piskáček, Licek, Polák, van Schie, Michálek, Ondrovič, libero Kovařík. Střídali: M. Kriško, Stoilovič, Zelenka, Emmer

Nejvíce bodů: Schouten 17, T. Kriško 14, Tibitanzl 9 – Michálek a Licek oba 10, M. Kriško 8

Ohlasy

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): Do zápasu jsme opět vstoupili vlažně. Až do koncovky první sady jsme dělali zbytečně moc chyb. Bylo to takové nesoustředěné. Poté jsme se našli, chytili a začali předvádět svou hru. Rozdílovým hráčem byl jednoznačně Casey Schouten.

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): Vyhráli jsme 3:0, proto musíme být spokojeni. Přesto si myslím, že byl místy náš výkon ospalý. Taková byla půlka prvního setu, ale postupně jsme se zvedli a utkání zakončili tak, jak bychom si představovali.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Dobře jsme začali, naši hru zdobila kvalitní obrana. Ve dvou postaveních jsme se ale dostali do problémů. Nepřihrávali jsme dobře lehčí podání Prahy a nechali jsme soupeři série na servis. Pak po horším příjmu jsme si ještě hůře nahráli, tím pádem je útok složitější proti připravené obraně. Máme mladší tým a bohužel v rozhodujících momentech přijde najednou zlom. Děláme triviální chyby, musíme se lépe soustředit na hru.

Martin Licek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Střetnutí rozhodl útok, na kterém jsme byli doslova tragičtí. Náš výkon si musíme vyhodnotit a zvednout se. Takhle hrát nemůžeme. Gratuluji Lvům k zasloužené výhře.