Shrnutí zápasu 19. 11. 2022

Souboj o třetí místo Jihostroj zvládl bez ztráty setu

Utkání o třetí místo na jihu Čech znamenalo kvalitní volejbalovou podívanou. Celý zápas byl vyrovnaný, ale koncovku zvládl vždy lépe Jihostroj i díky lepšímu servisu v domácím prostředí. České Budějovice ovládly všechny tři sety stejným výsledkem 25:22 a díky vítězství 3:0 se udržely na třetím místě extraligové tabulky.
12. kolo, so 19. 11. 2022, 18:00
AERO Odolena Voda
3:0
25:22, 25:22, 25:22

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Stoilovič, libero Kryštof

AERO Odolena Voda: Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Horák, Chancy, libero Ježek. Střídali: Chevalier, Ferraro

Nejvíce bodů: Licek 15, Stoilovič 12, Ondrovič 9 – Hladík 17, Svoboda 8, Carmody 7

Útoky: 41:36

Esa: 4:3

Bloky: 6:5

Chyby soupeře: 24:22

Rozhodčí: Dmejchal a Krtička

Diváci: 946

Jihostroj má v této sezoně při domácích zápasech často horší vstupy do prvního setu. Utkání proti těžkému soupeři AERO Odolena Voda se však vymykalo. Českobudějovičtí nastoupili povzbuzení úspěchem v evropském Poháru CEV a na jejich hře bylo vidět zvýšené sebevědomí. Tvrdým servisem hrozil Giraudo, ale hosté se také několikrát ukázali ve výborném světle. Koncovku prvního setu zvládli lépe domácí – 25:22. České Budějovice ovládly první set, ale Odolena Voda zároveň ukázala svou kvalitu.

Ve druhém setu byli hosté opět nebezpeční – zejména Svoboda a Hladík zlobili obranu domácího Jihostroje. Jenže Jihočechům se dařilo na bloku i servisu a díky tradičně skvělé domácí kulise byli v laufu. Koncovka setu bylo pět vyrovnaná. Sporný balon rozhodčí odpískali ve prospěch domácích, kteří odskočili na 24:22 a zvládli vyhrát i druhou sadu.

Ve třetím setu už AERO muselo vsadit vše na jednu kartu. Vidět byl opět Svoboda, který byl u několika pěkných akcí Odoleny Vody. Jihostroji šel však lépe servis a s velkou formou se v tomto utkání potkal Licek, který si připsal hned patnáct bodů. Utkání dospělo opět do vyrovnané koncovky, v ní ale právě Licek zařídil díky skvělému servisu vítězství Jihostroje. Odolena Voda předvedla na jihu Čech kvalitní výkon, za který se nemusí stydět. Vyšší kvalita však byla na straně domácího celku, který vyhrál 3:0.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Odolka s námi dokázala držet krok a hrála dobře. Zaslouženě je v tabulce v popředí. Z naší strany to bylo trochu nervózní a zabržděné. Příště musíme být na tyto zápasy více uvolnění. Byla to taktická bitva, kterou jsme nakonec ubojovali díky lepšímu servisu v domácí hale.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Pro nás ohromně těžký zápas. Odolka hrála skvěle a držela s námi krok. V prvním dvou setech jsme si stejně jako v pár posledních zápasech pomohli skvělým servisem. Malinko jsme z něj vypadli ve třetím setu, nicméně naštěstí máme v kádru Licouna, který na konci vytáhl dva nebo tři úžasné servisy, a tím to zavřel.

Marcin Krys (trenér AERO Odolena Voda): Myslím si, že se střetly dva kvalitní týmy. Rozdíl byl na servisu a příjmu. Tyto dvě činnosti nakonec rozhodly o výsledku.

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): Myslím, že jsme nepředvedli vůbec špatný výkon, ale celý zápas nám Jihostroj nenechal vydechnout. Pořád jsme byli pod tlakem soupeřova servisu a oni navíc dobře přihrávali. V koncovce nám vždy dali buď eso, nebo my jsme nesložili. Díky tomu domácí vyhráli. Gratuluju soupeři, který po zásluze vyhrál.